Vieglatlētu starti maijā
Pirmdiena, 25 maijs 2015 13:35

Maijs ir vieglatlētiem ar sacensībām bagāts mēnesis , arī Aizputes novada vieglatlēti aktīvi piedalījās dažādās sacensībās.

Šogad maijam raksturīgi, ka sacensības nelutina ar laika apstākļiem, sportistu starti notika lietū un vējā, kas bieži vien traucēja sasniegt labus rezultātus.

Rīgas čempionāts jaunatnei parasti ir kā ģenerālmēģinājums Latvijas čempionātam, kur startē parsvarā visu sporta skolu U16 un U18 grupu audzēkņi. 3000 m skrējienā pārliecinoši uzvaru izcīnīja Artūrs Niklāvs Medveds finišējot ar rezultātu  9:30,16, šķēpa mešanā 3. vietu izcīnīja Eva Dreimane, kuras mestais šķēps lidoja 42,57 m tālumā, kas ir arī Evas jauns personīgais rekords . Personīgo rekordu 3000 m skrējienā laboja arī Santa Zemture, kura distanci veica 12:46,57 un izcīnīja 6. vietu.

Labi startēja arī Ginta Krūzēna 800m  2:46,74(9v.), Annija Zāģere , Marta Bādere un Madara Kronberga 3000m distanci veicot, attiecīgi, 13:01,17,13:29,57 , 14:10,12 un izcīnot 7., 4. un 8. vietu.

Arī Lattelecom Rīgas maratons , kuram šogad bija 25. Jubilejas gads skrējējus nelutināja ar laika apstākļiem. Visas dienas garumā laiks bija nomācies, lija, brīžiem pat ļoti spēcīgi un pūta stiprs vējš.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā kuplināja vairāk kā 25 tūkstošus lielo skrējēju pulku. Arī šogad aizputniekiem bija iespēja startēt Bite Latvija komandā, kas sedza dalības maksu un uzdāvināja skriešanas krekliņus startam izvēlētajā disciplīnā.

Vislabāk no aizputniekiem veicās Artūram Niklāvam Medvedam , kurš 5 km distancē absolūtajā vērtējumā vīriešiem  izcīnīja 2. vietu, distanci veicot 15:36, aiz sevis atstājot daudzus daudz pieredzējušākus un vecākus skrējējus, un piekāpjoties tikai vienam no Latvijas labākajiem skrējējiem Dmitrijam Serjoginam.