Aizputnieki veiksmīgi pieveic Rēzeknes pakalnus
Piektdiena, 17 aprīlis 2015 09:01

 Ar kuplu dalībnieku skaitu aizvadīts lielākā skriešanas seriāla Skrien Latvija 1. Posms- Rēzeknes pusmaratons. Skriešanas seriālam  šogad ir piektais jubilejas gads un tas ir ieguvis jaunu nosaukumu- BigBank Skrien Latvija.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā bija devušies uz Rēzekni, lai pieveiktu jau zināmos pakalnus, kas sacensību trasi padara interesantāku, dinamiskāku, bet arī grūtāku. Rēzeknes trase aizputnieku vērtējumā ir pati grūtākā no 7 seriāla trasēm.

Aizputes skrējēji pārsvarā bija izvēlējušies 5 km distanci. Jauniešiem (kuri dzimuši 1997.-1999.gadā)tāpat , kā iepriekšējā gadā uzvaras laurus plūca Artūrs Medveds, kurš arī  absolūtajā vērtējumā starp vīriešiem ierindojās augstajā ceturtajā vietā, 5 km distanci veicot 16:30,7,bet Madars Pūpols izcīnīja devīto vietu. Raits solis bija arī Oskaram Otaņķim un Jurģim Liepiņam.Jaunietēm šajā grupā trešo vietu izcīnīja Annija Zāģere. Labi skrēja arī Aija Tolstoja un Santa Zemture, kuras izcīnīja , attiecīgi sesto un vienpadsmito vietu. Nepārspējamas bija arī mūsu meitenes grupā 2000.-2001. dzimšanas gads, kur viss godalgoto trijnieks bija aizputniecēm- 1. vieta Gintai Krūzēnai, 2. vieta Undīnei Ungerei, bet 3. vieta Martai Bāderei. Kadrija Pudiņa šajā grupā ierindojās 9. vietā, kas ir labs sniegums, jo pavisam šaja grupā finišēja 89 meitenes. Arī jaunākās grupas meitenēm( dzimušas 2002. gadā un jaunākas) 5 km distance padevās veiksmīgi, neskatoties uz ļoti agro celšanos, jo izbraucām uz sacensībām jau trijos naktī, ne uz kalnaino trasi. Otro vietu šajā grupā izcīnīja Ieva Lavrova, bet piektā finišēja Reičela Rone. Priecīgas par pieveikto distanci bija arī  Nadīna Ķemere un Inita Gūtmane, kā arī šīs grupas puiši Kristaps Vīdmanis, Ralfs Šambarovskis un Kristaps Dilkevičs. Vecākajā grupā, kur startēja 1996. gadā dzimušie un vecāki skrējēji  augsto 5. vietu izcīnīja Krista Kuzņecova. Šajā grupā arī startēja visvairāk dalībnieču- 105. Ļ oti veiksmīgi distanci arī veica Silvija Ervika un Jana Ķemere, bet vīriešiem Arnolds Pūpols. Pašu garāko pusmaratona distanci šoreiz bija izvēlējušies 4 Aizputes novada skrējēji. Visātrāk 21,098 km pieveica Rainers Meiers, kurš finišēja pēs 1 h38:51 un V50 grupā izcīnīja 9. vietu, bet S40  grupā ceturtā finišēja Maija Pūpola , uzrādot rezultātu 1h 43:54,bet Alla Radžabova trasē pavadīja 2h 13:28. V20 grupā labi startēja Kārlis Vīdners, kurš pusmaratonu noskrēja 1h 52:33. Nākošais posms dalībniekus pulcēs jau 26. aprīlī  Biķernieku pusmaratonā.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads