Polijas Neatkarības dienas skrējiens
Pirmdiena, 01 decembris 2014 14:25

11. novembris ir Polijas Neatkarības diena, kas ļoti plaši tiek atzīmēta visā valstī. Skrējēji svētkus atzīmē piedaloties skrējienā Bieg Niepodleglosci, kurš notiek Varšavā un šogad finišēja jau 26to reizi.

Arī Aizputes novada skrējējiem ir iepaticies šis skrējiens, kurš ir interesants un aizraujošs ar daudzām lietām. Tam ir ļoti draudzīga dalības maksa , tikai 50 zloti, kas nav daudz, ņemot vērā, ka katrs skrējējs saņem kvalitatīvu skriešanas kreklu Polijas karoga krāsās, var izvēlēties sarkanu vai baltu kreklu. Interesanti ir, ka skrējēji arī skrien ar šiem krekliem, turklāt skrējēji ar sarkanajiem krekliem skrien pa ielas kreiso pusi, bet ar baltajiem krekliem pa ielas labo pusi, kas veido ļoti iespaidīgu skatu- visa iela , kā viens Polijas karogs. Turklāt šogad tas bija vēl iespaidīgāk, jo sacensībās piedalījās 15 tūkstoši skrējēju, kas piepildīja visu Al. Jana Pawla II ielas 4 joslas  5 km garumā, jo distance vijās pa šo ielu 5 km prom un atpakaļ.

Aizputnieks Artūrs Niklāvs Medveds  10 km distanci veica ar lielisku personīgo rekordu-34:07, kas jaunajam skrējējam deva augsto 32. vietu vīriešu kopvērtējumā, bet vecuma grupā V20, kur  arī ir 5 gadus vecāki skrējēji Artūrs ierindojās 11. vietā.

Maija Pūpola distanci veica 45:45, Alla Radžabova Cinovska 50:18, kas viņām attiecīgi deva 12. un 44. vietu S40 grupā. Madars Pūpols distanci veica 50:43.

Finišā katrs skrējējs saņēma iespaidīgu un ļoti skaistu medaļu, kā atzīst daudzi Latvijas skrējēji, kuri arī šajā gadā bija ievērojamā skaitā, tad tādas medaļas dēļ vien ir vērts skriet. Skrējiena noslēgumā ar lepnumu vērojām arī apbalvošanas ceremoniju, kur uz apbalvošanas pjedestāla 3. pakāpiena kāpa grobiņnieks Reinis Hartmanis, kurš distanci veica 31:10.

 Maija Pūpola

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads