Kuldīgas pusmaratons 2014
Trešdiena, 20 augusts 2014 16:12

Skrien Latvija 5. posms Kuldīgas pusmaratons skrējējus sagaidīja ar sportistiem cerīgiem laika apstākļiem , kas solīja vieglu skriešanu, bet jo vairāk tuvojās starta laiks, jo palika arvien siltāks un dodoties distancē jau bija pietiekoši silti, kas garo distanču skrējējiem nav iepriecinoši. Par karstāko pusmaratonu Kuldīgas pusmaratonu nosaukt nevar, bet par siltāko gan.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā bija devušies un Kuldīgu, lai piedalītos Kuldīgas pusmaratonā. Kuldīgas tuvums bija pamudinājis arī daudzus jaunus Aizputes skriešanas mīļotājus, kuri ņēma dalību šajās sacensībās.

Kā jau tradicionāli skriešanas sacensībās Latvijā pieņemts, pirmie trasē devās paši mazākie- bērnu skrējienu dalībnieki. Veiksmīgi galā ar distanci tika Marats Nadjaks, Lauris Aleckis, Alise Otaņķe,Ieva un Madara Pūpolas, Alīna Rone, Dāvids Ķemeris, Nadīna Ķemere un Alise Zemture. Distances veikšana prasīja ne mazums grūtības, jo lielā bērnu skaita dēļ neizpalika arī kritieni trasē.

Pusdienlaikā, pēc Kuldīgas domes priekšsēdētājas uzrunas, starts tika dots 5,3 km Tautas skrējienam, 10,5 km Nike skrējienam un 21,097 km pusmaratona skrējienam. Tautas skrējienā pirmie  savās vecuma grupās finišēja Artūrs Medveds un Annija Zāģere, otrās vietas izcīnīja Ieva Lavrova, Santa Zemture, Gunta Holštroma, piektie finišēja Oskars Otaņķis, Linards Ņikiforovs, bet labāko sešiniekā vēl iekļuva Mareks Ņikiforovs un Terēze Džabrailova. Veiksmīgi ar 5, 3 km garo izaicinājumu galā tika arī Linda Kokoškina, Māra Šeškute, Madara Alecka, Marta Bādere , Patrīcija Rungovska, Ieva un Madara Pūpolas, Nadīna Ķemere, Antra Grundmane, Agita Ķemere un Silvija Ervika.

10, 5 km skrējienā startēja Krista Kuzņecova, kura bija spiesta samierināties ar 4. vietu, bet Alla Radžabova Cinovska S40 grupā finišēja devītā. Pusmaratona distanci pieveica Maija Pūpola, šosezon distanci veicot visātrāk 1h41:06 un S40 grupā izcīnīja otro vietu, bet Rainers Meiers distanci veica 1 h 45:57 un V50grupā izcīnīja 17. vietu.

Nākošais Skrien Latvija posms notiks 21. septembrī Valmierā, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas čempionāts maratona skrējienā.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads