Ventspils pusmaratons 2014
Piektdiena, 25 jūlijs 2014 15:01

Ventspils piedzīvojuma parka pusmaratons, kurš vienlaicīgi bija arī Skrien Latvija 3. Posms un pirmo reizi arī Latvijas čempionāts pusmaratonā 15. jūnijā svinēja savu 5 gadskārtu un pulcēja kuplu skrējēju pulku, kā arī labākos Latvijas garo distanču skrējējus Jeļenu Prokopčuku un Valēriju Žolneroviču, kas arī uzvarēja šajā skrējienā.

Arī Aizputes novada skrējēji kuplā skaitā piedalījās šajās sacensībās. Pusmaratona distancē S30 grupā 2. vietu izcīnīja Iveta Pūpola distanci veicot 1h32:52 un piekāpjoties tikai titulētākajai šo sacensību dalībniecei un absolūtā kopvērtējuma uzvarētājai Jeļenai Prokopčukai. Ivetai absolūtajā vērtējumā 7. vieta. S40 grupā septītā finišēja Alla Radžabova Cinovska ar jaunu personīgo rekordu 1h48:41, bet vīriešiem V50 grupā Rainers Meiers sasniedza savu sezonas labāko sniegumu un ar rezultātu 1h 36:20, ierindojās 9. vietā.

10,5 km distancē labi startēja Krista Kuzņecova, kura distanci veica 47:53 minūtēs un izcīnīja 2. vietu savā vecuma grupā, savukārt Maija Pūpola trasē pavadīja 48:12 minūtes un izcīnīja 3. vietu S40 grupā.

5,3 km distancē vienkārši”lidoja” Artūrs Medveds un absolūtajā vīriešu kopvērtējumā distanci veica pirmais , uzrādot rezultātu 18:12 un , protams, izcīnot pirmo vietu arī savā vecuma grupā. Labi veicās arī pārējiem šīs grupas zēniem Madaram Pūpolam, Edijam Dreimanim un Jānim Zaicevam. Meitenēm jaunākajā grupā labu rezultātu uzrādīja Ieva Lavrova, kura distanci veica 24:33 un bija spiesta samierināties ar 4. vietu, kā arī Ieva un Madara Pūpolas, Alise Otaņķe un Nadīna Ķemere, kurām galvenais uzdevums bija mierīgi, ar prieku pieveikt šo garo distanci, jo bērnu skrējieni notika iepriekšējā dienā. Tas mazajām meitenēm arī izdevās, jo viņas tikai nedaudz atpalika no pieredzējušākajām komandas biedrenēm Marta Bāderes, Madaras Aleckas, Ievas Bražes. Vecākajā grupā 5. vietu izcīnīja Santa Zemture , sestā finišēja Ieva Lukaža, bet 8. vietu izcīnīja  Alīna Kuzņecova. Zēniem godam ar 5 km distanci galā tika Kalvenes zēni Jānis un Rainers Ziobrovski, kā arī Roberts Tomsons, tikpat raits solis bija aizputniekiem Linardam Beķerim, Dāvidam Radžabovam,Ralfam Šmbarovskim.

Vīriešiem 5 km distancē devītais finišēja Arnolds Pūpols, bet sievietēm šajā pat distancē labi veicās Agitai Ķemerei, Antrai Grundmanei un Silvijai Ervikai, kuras skriešanai ir pievērsušās arī ikdienā un ir kļuvušas aktīvas dalībnieces daudzās skriešanas sacensībās.

Ventspils pusmaratona organizatori bija parūpējušies par sportistu labsajūtu visas dienas garumā, jo pirms starta varēja atpūsties piedzīvojuma parka aktīvās atpūtas atrakcijās, visas dienas garumā muzicēja dažādi muzikanti, bet pēc apbalvošanas noslēguma ballīte notika pludmales akvaparkā un pusnaktī sportisti arī sagaidīja lielo jubilejas kūku.

Maija Pūpola

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads