Aizputes novadā iegriezīsies FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja
Pirmdiena, 04 septembris 2017 16:24

 Šī gada rudenī, no 6. līdz 8. oktobrim Latvijā notiks 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta noslēdzošais posms Rally Liepāja, daļai no ātrumposmiem norisinoties arī Aizputes novadā. Latvijā notiekot čempionāta pēdējam posmam, paredzams, ka tieši Kurzemes ceļos tiks noskaidrots jaunais Eiropas čempiontitula ieguvējs. Gan sestdien, gan svētdien Aizputes novadā varēs redzēt kontinenta ātrākās rallija ekipāžas – divkārtējo Eiropas čempionu, poli Kajetanu Kajetanoviču, portugāli Bruno Magalešu, krievu Alekseju Lukjaņuku, vācieti Marijanu Grībelu, kuriem izaicinājuma cimdu metīs arī pagājušā gada sacensību uzvarētājs, latvietis Ralfs Sirmacis, kuram Kurzemes ceļi un to tehniskās nianses zināmas labāk, kā jebkuram citam.

Šis būs jau piektais gads, kad Liepājā un tās apkārtnes novados viesosies FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) dalībnieki. Ja pirmās trīs reizes Latvijā notiekošais rallijs norisinājās ziemā, kad dalībai sacensībās tika izmantotas riepas ar garajām sporta radzēm, tad šogad jau otro reizi Rally Liepāja noritēs rudenī. Līdzās Eiropas meistarīgajiem autosportistiem sacensībās startēs arī FIA Eiropas Junioru čempionāta dalībnieki – gados jaunie braucēji, kuri ir savas rallija karjeras pirmssākumos, tomēr jau pavisam drīzā nākotnē cer rakstīt Eiropas rallija vēstures grāmatas lapaspuses.

Rally Liepāja ātrumposmos dosies arī Latvijas rallija čempionāta dalībnieki, kuriem 7. un 8. oktobrī norisināsies uzreiz divi noslēdzošie čempionāta posmi, kamdēļ cīņa par pašmāju augstāko apbalvojumu būs kā gājiens pa klints smaili – katra kļūda cīņā par čempiontitulu šoreiz maksās dubultu! Sestdienas ātrumposmos redzēsim arī regularitātes sacensību Youngtimer Rally Liepāja dalībniekus – krāšņus vēsturiskos auto, kuri ražoti 20. gadsimtā, laikā no 60-ajiem līdz 80-ajiem gadiem.

Jau šobrīd Biļešu Serviss tirdzniecības vietās Latvijā, kā arī internetā iespējams iegādāties Rally Liepājā ieejas biļetes – to cena iepriekšpārdošanā 18,00 eiro. Plašāka informācija par sacensībām interneta mājaslapā www.lvrally.com.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads