CF Aizpute
Otrdiena, 24 marts 2015 12:40

 Aizvien populārāks visā pasaulē kļūst Crossfit treniņu veids. Un nu jau vairāk kā gadu arī Aizputē tiek rīkoti treniņi, kas balstīti uz Crossfit elementiem. Šis treniņš atšķiras ar to, ka sportists attīsta sevi ļoti dažādos veidos – spēku, izturību, koordināciju, ātrumu, kā arī neatlaidību, pašdisciplīnu, un spēju pārkāpt pāri savai varēšanas robežai. Tie ir augstas intensitātes treniņi, kuros tiek izmantoti dažādi inventāri – hanteles, svaru stienis, riepa, kaste, piltbumbas, svaru bumbas, vingrošanas riņķi, maisi un citi. Tādēļ treniņi ir ļoti atšķirīgi.

Aizputē šīs nodarbības notiek Aizputes novada sporta centrā „Lejaskurzeme” Saules ielā 9, PMK zālē. Katru dienu plkst. 19:00. Nodarbības parasti notiek pusotru stundu, tā sastāv no iesildīšanās, jaunas kustības apguves un no uzdevuma. Katru dienu cits uzdevums, kuru sportists cenšas izpildīt vai nu pēc iespējas ātrākā laikā, vai pēc iespējas vairāk atkārtojumus noteiktā laika periodā. Katram sportistam tiek piemērota individuāli noteikta intensitāte, izvērtējot tā spējas. Šīs nodarbības vada divas aktīvistes – Kristīne Grīnberga un Inga Bite.

Kā tika aizsākta šī kustība Aizputē, stāsta Inga: „2013. gadā meklēju sev fiziskas aktivitātes ar kurām nodarboties, iepriekš biju mēģinājusi arī aerobiku, dažādus citus sporta veidus un apmeklējusi svaru zāli, bet vienmēr bija par maz. Tā 2013. gadā uzzināju, ka mans draugs, Gints Zīverts organizē Crossfit nodarbības, un es ar lielu interesi vēlējos piedalīties. Gints šo sporta veidu bija apguvis Dānijā, kad tur studēja, un atveda to arī mums.”

Kāds ir ieguvums no šī sporta veida? Kas Tev visvairāk patīk? „Man šis sporta veids deva iedvesmu cīnīties ar sevi...gan izturībā, gan disciplinējot sevi. Varu pierādīt sev, ka esmu spējīga uz ko vairāk, ne tikai skriet un pacilāt kādu hanteli...ieguvu fantastiskus cilvēkus sev apkārt un pateicoties Gintam Zīvertam, varu apmācīt citus ar šo sporta veidu”, komentē Kristīne.

„Šis ir lielisks sporta veids, kurā varam sevi attīstīt dažādos veidos. Mēs esam draugu grupa, kas kopā trenējas un viens otru atbalsta. Tas ir lieliski pavadīts laiks, kas ļauj izkustēties tiem, kam ir darbs birojā, kā arī ideāls veids, kā atbrīvoties no liekā svara, stresa, un iegūt pozitīvas emocijas”, komentē Inga.

„Crossfit man nozīmē kustību. Tas ir uzvara pār sevi. Un pats galvenais daudz jaunu draugu. Tas ir režīms, ko cilvēkam visvairāk vajag”, komentē Alla.

Mūsu sportisti piedalās gandrīz visās Latvijā rīkotajās sacensībās. 2014. gadā sacensībās „Pludmales spēks”, Kristīne Grīnberga ieguva 2. vietu. Šogad Gints Zīverts piedalās „Reebok Crossfit Open”, marta beigās Kārlis Vīdners un Kristīne Grīnberga gatavojas sacensībām „Battle of Riga”, kas notiks Rīgā izstāžu centrā Ķīpsala. Sportistes Inga Bite, Alla Radžabova-Cinovska un Anete Levica aprīlī piedalīsies sacensībās „Liepājas spēks”.

Sīkāku informāciju, video un foto variet atrast sociālajos tīklos(facebook.com/cfaizpute un instagram.com/cfaizpute)

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads