Karjeras attīstības atbalsts 2017./2018. mācību gada 1. semestrī

NAP ES2017

Aizputes pilsētas un novada izglītības iestādes turpina īstenot karjeras attīstības atbalsta pasākumus Eiropas Sociālā fonda projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Visu oktobra mēnesi gan Aizputes vidusskolas, gan pārējo novada vispārizglītojošo skolu skolēniem bija iespēja apmeklēt dažādus karjeras izglītības pasākumus, jo novadā norisinājās karjeras mēnesis ar nosaukumu “Iepazīsti un atklāj sevi”. Pilnīgāk izzināt sevi, savas prasmes un personības iezīmes, kā arī labāk izprast savu motivāciju, intereses, vērtības un darba vides apstākļus, skolēni varēja sekojošos pasākumos:

5. oktobrī - ,,Es iepazīstu profesiju”- Aizputes vidusskolas 5. b klases skolēni devās uz lauku rudzu maizes ceptuvi Sakas pagastā ,,Ievlejas”, lai iepazītos ar maizes cepēja arodu;

13. oktobrī 12. klašu skolēnu grupa devās uz Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, lai iepazītos ar tajā piedāvātajām studiju programmām un izvēlētos sev piemērotāko augstākajā mācību iestādē;

16.oktobrī - Ventspils augstskolas prezentācija Aizputes vidusskolas 11. klašu skolēniem;

17.oktobrī - “Personīgās izaugsmes un karjeras plānošana”- Aizputes vidusskolas 7.-8. klašu skolēniem notika vispusīgas personības izaugsmes nodarbības;

17.oktobrī - ”Kā neapjukt profesiju pasaulē” 9. klašu skolēniem, "Uz sliekšņa: mani lēmumi” 12. klašu skolēniem tika aktualizēti jautājumi -Vai man piemērota tikai viena ideālā profesija? Kā izvēlēties īsto un piemērotāko?

18. oktobrī - ,,Es pats veidoju savu karjeru” – tikšanās ar sabiedrībā populāriem raidījumu vadītājiem Janu Duļevsku un Valteru Krauzi;

20. oktobrī - ,,Es iepazīstu profesiju” - Aizputes vidusskolas 6.b klases skolēni apmeklēja lielāko Latvijā kartupeļu pārstrādes uzņēmumu Ādažu Čipsi, lai iepazītos ar uzņēmuma darbu un produkcijas tapšanas procesā iesaistītajām profesijām.

Mūsdienās kā viens no faktoriem, kas veicina veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū, ir iepriekš pārdomāts un izsvērts lēmums par labu tai augstskolai, kas nākotnē garantē darba iespējas. Skolēniem tiek dotas iespējas iepazīties ar tālākizglītības mācību iestādēm, un šīs iespējas viņi labprāt izmanto. Novembrī skolēniem bija iespēja iepazīt vairākas augstākās mācību iestādes;

7. novembrī pieci vidusskolas skolēni kopā ar ķīmijas skolotāju Iritu Dobeli devās uz AS “Grindeks", lai iepazītos ar uzņēmumā iesaistītajām profesijām. Lai iepazītos ar tālākizglītības iespējām apgūt ķīmiķa profesiju, skolēni turpmāko dienas daļu pavadīja Rīgas Tehniskajā universitātē Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē;

16. novembrī Aizputes vidusskolā notika lekcija /diskusija 10.-12.klašu skolēniem, ko organizēja Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Lekcijas mērķis bija veicināt skolēnu izpratni par aizsardzības nozari, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Latvijas dalību NAT, kolektīvo aizsardzību un sabiedroto klātbūtni, kā arī citiem aizsardzības nozares jautājumiem.

23.novembrī piecas 12. klases skolnieces kopā ar karjeras konsultantu Montu Balodi devās uz Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas atvērto durvju pasākumu Jūrmalā. Koledža piedāvā apgūt deviņas darba tirgū pieprasītas profesijas veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā akreditētās pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmās.

29. novembrī - „Es iepazīstu profesiju” Aizputes vidusskolas 7.a un 7.b klases 16 skolnieces devās uz "Liepājas Modes un Mākslas Studiju", lai iepazītos ar friziera profesiju.

18.decembrī – ASV vēstniecības Latvijā ar “START STRONG karjeras attīstības programmu” strādāja Aizputes vidusskolā ar 11. un 12. klašu skolēniem par viņiem aktuāliem jautājumiem – kādu profesiju izvēlēties, kā atrast savu sapņu darbu, kā izveidot CV, kuru pamanīs, kas jāraksta motivācijas vēstulē.

Strauji tuvojas gada nogale – izvērtējuma laiks. Ir ieguldīts liels darbs karjeras attīstības atbalsta īstenošanā Aizputes novada skolās. Esam gandarītas par paveikto! Aizputes novada skolēni ir saņēmuši un turpinās saņemt vispusīgu un pilnvērtīgu karjeras atbalstu secīgai karjeras plānošanai un sekmīgai karjeras izveidei.

Monta Balode un Vineta Bardanovska,

Aizputes novada pedagogi karjeras konsultanti

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads