Programma “Latvijas skolas soma”
Prāta spēle “ Trāpi simtniekā”

Kurš gan nevēlas izaicināt citus un parādīt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, mūziku, dabu, ģeogrāfiju, mākslu?

Aizputes pagasta pamatskolas 5.-9. klašu skolēniem 2. aprīlī bija iespēja pierādīt visiem savas zināšanas prāta spēlē “ Trāpi simtniekā.” Spēli novadīt pie mums atbrauca ciemiņi - biedrība “ Kultūras artefakts,” kuri ieradās no Daugavpils Universitātes.

Lasīt tālāk...
 
„Latvijas skolas somas ietvaros” nodarbība Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

 Ar programmas “Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu 8. martā Aizputes pagasta pamatskolas 1.- 4. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Zooloģiskajā dārzā sagaidīja gids, kura vadīja nodarbību „Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā.” Lielākā daļa skolēnu zooloģiskajā dārzā bija pirmo reizi. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas dzīvniekiem, kuri attēloti uz novada ģerboņiem. Skolēni Latvijas kartē atzīmēja novadus, kur attēlots atbilstošais dzīvnieks. Uzzināja, kāpēc roņiem ziemā nav auksts, kā radusies zilā govs. Pēc spalvām, kuras iedeva apskatīt, bija jāatrod pūce, kurai tās pieder. Pēc nodarbības skolēni apskatīja zooloģiskajā dārzā mītošās žirafes, tropu māju, terāriju. Saulītē sildīties bija iznākusi arī lauva.

Diena bija ļoti skaista. Uzzinājām interesantus faktus par dzīvniekiem un to ieradumiem.

Paldies „Latvijas skolas soma” programmai par finansiālu atbalstu.

 
Koncertuzvedums VILKAM TĀDA DVĒSELĪTE

21.februārī Aizputes vidusskolas visu septīto klašu skolēni “Lielajā dzintarā” skatījās koncertuzvedumu “Vilkam tāda dvēselīte”. Izcila horeogrāfija, gaismas, video projekcijas un jautājumi, cik vilka un cilvēka dvēselēm ir kopīgā, cik atšķirīgā. Bet vispār izrāde ir par cilvēkiem, par mums, par to, ko saprotam, ko jūtam.

Koncertuzvedumā dziedāja un dejoja 12 bērnu vokālie ansambļi (apmēram 160 dziedātāji), bet mums, skatītājiem, bija uzdevums sadzirdēt, saprast, sajust un novērtēt vienaudžu darbu un talantu.

Aizputes vsk. skolotāja Inese Krauze

 
LATVIEŠU FILMU PROGRAMMA SKOLĀM „SKOLAS SOMĀ”

 

2018./2019.mācību Latvijas Kinematogrāfistu savienība piedāvā skolām iesaistīties projektā „Kino visiem un visur Latvijā”. Projekta ietvaros skol;am tiek piedāvātas 18 filmas, to skaitā animācijas filmu programma sākumskolas skolēniem.

Projekta mērķis – palīdzēt pedagogiem veidot mācību procesu aizraujošāku, iepazīstinot skolēnus ar mācību tēmām, izmantojot Latvijas kino vērtības.

Lasīt tālāk...
 
Koncerts “Viss skaidri redzams”

 

2019.gada 3.februārī piecpadsmit Aizputes vidusskolas vecāko klašu skolēni, realizējot Latvijas skolas somas programmu, brauca uz koncertzāli Lielais Dzintars, lai klausītos un dzīvotu līdzi Imanta Ziedoņa dzejai, kurai mūziku devuši fonda “Viegli” dalībnieki. Koncertā skanēja dziesmas no fonda izdotajiem albumiem, un tās dziedāja Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, kā arī piedalījās Vidzemes kamerorķestris un fonda “Viegli dalībnieki”.

Koncerts- mīļš un sirsnīgs, gudrs un rosinošs- aicināja ne tikai klausīties, bet domāt līdzi. Arī par tā sešgadīgā bērna atziņām par laimi. Ko par septīto laimes formulējumu (komforts) teiktu Imants Ziedonis?

Pēc koncerta palika ceļa vilinājums uz Murjāņiem – I.Ziedoņa vasarnīcu, kas ir tagad ir fonda “Viegli” pārziņā.

Anna Elizabete Rokpelne un Inese Krauze

 
Aizputes pagasta pamatskolas skolēni piedalās aktivitātēs “ Mūsu Latvijas noslēpumi.”

 28. novembra pusdienas laikā mūsu skolā ieradās biedrības “ Cita Rīga” pārstāve Inese atvedot sev līdzi lielformāta spēli “ Mūsu Latvijas noslēpumi.” Spēlē šoreiz aktīvu dalību ņēma 1.-4. klases skolēni, kuri iepazina Latvijas pilsētas, novadus, upes un ezerus. Spēles gaitā uzzinājām daudzus faktus par mūsu valsti, kurus nemaz mācību grāmatās nevar atrast. Viens fakts, kas skolēniem patika, bija, ka mūsu pilsētas Ogres nosaukums angliski runājošiem cilvēkiem tulkojot nozīmē Cilvēkēdājs. Kā arī uzzinājām, ka Latgalē ir ezers, kurā nedzīvo neviena zivs un neviens cilvēks neiet tur peldēt.

Pasākuma noslēgumā skolēni izvēlējās 5 pilsētu kartiņas un spēlēja “ Pilsētu bingo,” kurš pirmais bija nolicis uz lielo karti savas pilsētas bija spēles uzvarētājs.

Uz skolu biedrību “Cita Rīga” varējām aicināt pateicoties programmai“ Latvijas skolas soma.”

 
INICIATĪVA “LATVIJAS SKOLAS SOMA”

Aizputes novada Neklātienes vidusskolas skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros novembra nogalē Liepājas kinoteātrī “Balle” noskatījās filmu “Homo novus”, kas ir viena no sešām Latvijas simtgades spēlfilmām.

Lasīt tālāk...
 
Iniciatīva "Skolas soma" Aizputes vidusskolā!

 

Līga Reitere vada stundas Aizputes vidusskolā: 26. septembrī 7. - 9. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar stāstnieci, skolotāju Līgu Reiteri. Viņa stāstīja par valodu, dialektiem un to izloksnēm. Šo stundu laikā viņa ne tikai runāja, bet arī dziedāja tautas dziesmas, kurās skolēniem bija jāizprot zemteksts un jāsaprot, ko tas nozīmē. Stundu laikā bija jāatbild uz pieciem jautājumiem, kuru atbildes bija jārod viņas stāstītajā un izdziedātajā. Galvenā atziņa, ko skolēniem Līga Reitere iemācīja, bija: “Galva ir domāta, lai domātu!”

Lasīt tālāk...
 
Iniciatīva skolas soma Aizputes vidusskolā!

 

Ēriks Vilsons „Mana Magadana”: 4.oktobrī Aizputes kultūras namā skatījāmies Ērika Vilsona monoizrādi ‘’Mana Magadana”. Tas ir stāsts par aktiera bērnību un padomju laiku, par viņa vecākiem, kuri bija izsūtījumā Magadanā, un par atgriešanos dzimtajā pilsētā pēc daudziem gadiem kopā ar citiem Sibīrijas bērniem.

Mums visiem bija, ko klausīties un padomāt, kas padomju laikos cilvēkiem bija jāiztur un kam jāiet cauri, lai izdzīvotu.

Ance, Tīna

 
Programma „Latvijas skolas soma”

Lažas speciālās internātpamatskolas audzēkņi programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7.novembrī devās ekskursijā uz Ventspili.

Amatu mājā piedalījāmies nodarbībā „Senā skola”. Iepazināmies ar senās skolas vēsturi, disciplīnu un tikumisko audzināšanu, rēķinājām ar senajiem skaitīkļiem. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notika senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 3
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads