Programma “Latvijas skolas soma”
LATVIEŠU FILMU PROGRAMMA SKOLĀM „SKOLAS SOMĀ”

 

2018./2019.mācību Latvijas Kinematogrāfistu savienība piedāvā skolām iesaistīties projektā „Kino visiem un visur Latvijā”. Projekta ietvaros skol;am tiek piedāvātas 18 filmas, to skaitā animācijas filmu programma sākumskolas skolēniem.

Projekta mērķis – palīdzēt pedagogiem veidot mācību procesu aizraujošāku, iepazīstinot skolēnus ar mācību tēmām, izmantojot Latvijas kino vērtības.

Lasīt tālāk...
 
Koncerts “Viss skaidri redzams”

 

2019.gada 3.februārī piecpadsmit Aizputes vidusskolas vecāko klašu skolēni, realizējot Latvijas skolas somas programmu, brauca uz koncertzāli Lielais Dzintars, lai klausītos un dzīvotu līdzi Imanta Ziedoņa dzejai, kurai mūziku devuši fonda “Viegli” dalībnieki. Koncertā skanēja dziesmas no fonda izdotajiem albumiem, un tās dziedāja Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, kā arī piedalījās Vidzemes kamerorķestris un fonda “Viegli dalībnieki”.

Koncerts- mīļš un sirsnīgs, gudrs un rosinošs- aicināja ne tikai klausīties, bet domāt līdzi. Arī par tā sešgadīgā bērna atziņām par laimi. Ko par septīto laimes formulējumu (komforts) teiktu Imants Ziedonis?

Pēc koncerta palika ceļa vilinājums uz Murjāņiem – I.Ziedoņa vasarnīcu, kas ir tagad ir fonda “Viegli” pārziņā.

Anna Elizabete Rokpelne un Inese Krauze

 
Aizputes pagasta pamatskolas skolēni piedalās aktivitātēs “ Mūsu Latvijas noslēpumi.”

 28. novembra pusdienas laikā mūsu skolā ieradās biedrības “ Cita Rīga” pārstāve Inese atvedot sev līdzi lielformāta spēli “ Mūsu Latvijas noslēpumi.” Spēlē šoreiz aktīvu dalību ņēma 1.-4. klases skolēni, kuri iepazina Latvijas pilsētas, novadus, upes un ezerus. Spēles gaitā uzzinājām daudzus faktus par mūsu valsti, kurus nemaz mācību grāmatās nevar atrast. Viens fakts, kas skolēniem patika, bija, ka mūsu pilsētas Ogres nosaukums angliski runājošiem cilvēkiem tulkojot nozīmē Cilvēkēdājs. Kā arī uzzinājām, ka Latgalē ir ezers, kurā nedzīvo neviena zivs un neviens cilvēks neiet tur peldēt.

Pasākuma noslēgumā skolēni izvēlējās 5 pilsētu kartiņas un spēlēja “ Pilsētu bingo,” kurš pirmais bija nolicis uz lielo karti savas pilsētas bija spēles uzvarētājs.

Uz skolu biedrību “Cita Rīga” varējām aicināt pateicoties programmai“ Latvijas skolas soma.”

 
INICIATĪVA “LATVIJAS SKOLAS SOMA”

Aizputes novada Neklātienes vidusskolas skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros novembra nogalē Liepājas kinoteātrī “Balle” noskatījās filmu “Homo novus”, kas ir viena no sešām Latvijas simtgades spēlfilmām.

Lasīt tālāk...
 
Iniciatīva "Skolas soma" Aizputes vidusskolā!

 

Līga Reitere vada stundas Aizputes vidusskolā: 26. septembrī 7. - 9. klašu skolēniem bija iespēja tikties ar stāstnieci, skolotāju Līgu Reiteri. Viņa stāstīja par valodu, dialektiem un to izloksnēm. Šo stundu laikā viņa ne tikai runāja, bet arī dziedāja tautas dziesmas, kurās skolēniem bija jāizprot zemteksts un jāsaprot, ko tas nozīmē. Stundu laikā bija jāatbild uz pieciem jautājumiem, kuru atbildes bija jārod viņas stāstītajā un izdziedātajā. Galvenā atziņa, ko skolēniem Līga Reitere iemācīja, bija: “Galva ir domāta, lai domātu!”

Lasīt tālāk...
 
Iniciatīva skolas soma Aizputes vidusskolā!

 

Ēriks Vilsons „Mana Magadana”: 4.oktobrī Aizputes kultūras namā skatījāmies Ērika Vilsona monoizrādi ‘’Mana Magadana”. Tas ir stāsts par aktiera bērnību un padomju laiku, par viņa vecākiem, kuri bija izsūtījumā Magadanā, un par atgriešanos dzimtajā pilsētā pēc daudziem gadiem kopā ar citiem Sibīrijas bērniem.

Mums visiem bija, ko klausīties un padomāt, kas padomju laikos cilvēkiem bija jāiztur un kam jāiet cauri, lai izdzīvotu.

Ance, Tīna

 
Programma „Latvijas skolas soma”

Lažas speciālās internātpamatskolas audzēkņi programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 7.novembrī devās ekskursijā uz Ventspili.

Amatu mājā piedalījāmies nodarbībā „Senā skola”. Iepazināmies ar senās skolas vēsturi, disciplīnu un tikumisko audzināšanu, rēķinājām ar senajiem skaitīkļiem. Rakstīšana ar grifelēm uz šīfera tāfelītēm pēc glītrakstīšanas pamatprasībām. Nodarbība notika senajā klasē, kas ir 19. gs. skolas klases replika.

Lasīt tālāk...
 
INICIATĪVA “LATVIJAS SKOLAS SOMA”

Ceturtdien, 15.novembrī, Aizputes novada Neklātienes vidusskolas jaunieši iniciatīvas “Latvijas skolas soma”ietvaros apmeklēja Liepājas teātra izrādi “Kur pazuda saimnieks?”.

Izrādes režisors ir D.Petrenko, un tā veidota pēc P.Bankovska stāstiem ar tādu pašu nosaukumu. Daudzi nozīmīgi un traģiski notikumi Latvijas vēsturē tiek skatīti nevis ar cilvēku acīm, bet gan mājās mītošo dzīvnieku un putnu acīm. Vēl vakar kaķītim bļodiņā bija svaigs ūdens un ēdiens, kanārijputniņš tika apmīļots, vistiņa pabarota, bet šodien tā vairs nav. Saimnieks izgāja un pazuda, citu aizveda, cits aizbrauca līdzi svešiem cilvēkiem. Katram no stāstiem titros parādās vēstures notikumu skaidrojums, fakti, skaitļi, kas palīdz labāk saprast attēloto laika posmu Latvijas vēsturē.

Šie stāsti ir ļoti cilvēcīgi. Uz skatuves ir parādīta cilvēku un dzīvnieku bezspēcība vēstures notikumos. Izrāde ir veids, kā dzīvā veidā apgūt un atcerēties 20. gadsimta Latvijas vēsturi.

11.n klases audzinātāja Dz.Bērziņa

 
Aizputes pagasta pamatskolas skolēni apmeklē koncertuzvedumu “Birzīs un norās.”

6.novembrī 1.-4.klašu skolēni un meitenes, kuras dzied korī devās uz Liepāju, kur koncertzālē  "Liepājas dzintars" notika muzikālais uzvedums "Birzīs un norās". Uzvedums stāstīja par latvisko dzīvesziņu sendienās. Kokle, vijole, dūdas, stabules, kontrabass un bagātīgais instrumentu klāsts, balsis un deju solis aizveda mūs uz saulaino, birzīm un norām, putnu balsīm, čalām, meitu un puišu sadziedāšanos un saspēlēšanos. To visu papildināja Liepājas deju kolektīvs "Rucavietis", kurš atgādināja, kādi ir īsti svētki, īsta maskošanās, jautrošanos ar riktīgu budēļu danci. Nevienu vienaldzīgu neatstāja grupas "Tautumeitas " daudzbalsīgais dziedājums un atraktivitāte, grupas "Auļi" varenais spēks kā arī Līgas Griķes kokles spēle , atskaņojot sen dzirdētas un pazīstamas tautas dziesmu melodijas.

Lasīt tālāk...
 
DZĒRVES PAMATSKOLAS SKOLĒNU SKOLAS SOMĀ KONCERTUZVEDUMS „BIRZĪS UN NORĀS”

6.novembrī koncertzālē „Lielais dzintars” izskanēja koncertuzvedums „Birzīs un norās”, kuru programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja apmeklēt arī Dzērves pamatskolas 5.-9.klašu skolēniem.

Folkloras grupu ‘Auļi” un „Tautumeitas” priekšnesumos klausītājiem bija iespēja iepazīt latviešu folkloras mantojumu. Ar deju soļu un dažādu instrumentu - kokle, vijole, dūdas, stabules, kontrabass, bagātīgs sitamo instrumentu klāsts – palīdzību koncerta apmeklētāji tika aizvesti uz birzīm un norām, kas pilni putnu čalām, ar meitu un puišu sadziedāšanos senajos laikos, kad ļaužu dzīvē svarīgi bija Dievs, Daba, darbs. Tika minētas mīklas, kopīgi dziedāts un latviešu mūzika saklausīta jaunās aranžijās.

Lasīt tālāk...
 


1 lapa no 3
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads