Programma “Latvijas skolas soma”
IEPAZĪŠANĀS AR SUITU NOVADA VĒSTURI UN TRADĪCIJĀM ALSUNGĀ

Maija nogalē vairākas Dzērves pamatskolas jaunāko un vecāko klašu skolēnu grupas devās ekskursijā uz Alsungu, lai nodarbībās „Ielūdz suitu sievas!” tuvāk iepazītos ar suitu novada savdabīgajām tradīcijām un bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu. Izbraukumi tika organizēti programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros.

Lasīt tālāk...
 
Noslēdzies programmas Latvijas skolas soma pirmais gads

 

Katram skolēnam bija iespēja piedalīties vismaz divos pasākumos, kurus finansēja programma “Latvijas skolas soma”. Aizputes vidusskolā apmeklēto pasākumu klāsts bija daudzveidīgs, un otrajā pusgadā visām klasēm pasākumus izvēlējamies ārpus ierastās skolas vides. Piecas sākumskolas klases (2.a ,b, 3.a un 4.a,b) devās uz Alsungu. Klašu audzinātāji izvēlējās atšķirīgus pasākumus un nodarbes, un visiem bija iespēja iepazīties ar suitu kultūru un tradīcijām, gan rotaļājoties, gan cepot maizi vai klausoties suitu dziesmas. Pirmās klases darbojās Liepājas muzejā, kur iepazina Latvijas dabu un vēsturi. Interesanta bija 1.b klases tikšanās ar Liepājas Leļļu teātra lellēm. Piecas klases (3.b, 5.a, b un 6.a, b) brauca uz Liepājas teātri, lai noskatītos jauno izrādi “Polianna”. Gan labestīgā izrāde, gan sarunas pēc noskatīšanās mudināja domāt ne tikai par Poliannu, bet arī katram par sevi, par dzīvošanu ar prieku, par saprašanos un vēlmi palīdzēt.Septītajām klasēm bija iespēja koncertzālē “Lielais dzintars” noskatīties bērnu vokālo uzvedumu “Vilkam tāda dvēselīte”, bet 8., 9. un 10. klašu skolēni Liepājas koncerzālē “Lielais dzintars” klausījās koncertu “Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad”.

Lasīt tālāk...
 
„Skolas somā” iepazīšanās ar Saldus pilsētu un zināšanas par Latviju

7.maijā Dzērves pamatskolas 5.-6.klašu skolēni devās uz Saldu, lai programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros piedalītos spēlēs „Plaukstas lieluma Saldus” un „Latvijai 100”.

Lasīt tālāk...
 
Liepāja - Latvijas galvaspilsēta

Aizputes vidusskolas divpadsmito klašu skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties Liepājas teātra izrādi “Liepāja- Latvijas galvaspilsēta”. Izrāde veidota, balstoties uz laikraksta “Kurzemes Vārds” materiāliem, kas publicēti 1918. un1919.gadā. Tāpēc režisors Valters Sīlis ir izveidojis izrādi, kas spēj uzrunāt un vedina domāt par daudziem jautājumiem, kuri, laikam ejot, nepazūd. Rasa Bugavičute-Pēce izrādi ir nosaukusi par teatrālu eseju, kas stāsta par Liepāju un cilvēkiem sarežģītā vēstures posmā. Izrāde spraiga, patiesa un atklāj ne tikai vēstures notikumus, bet arī pretrunas cilvēkos. Prieks par to, ka programma “Latvijas skolas soma” dot iespēju katram vērtēt un piedalīties Latvijas kultūrā.

 Aizputes vidusskolas skolotāja Inese Krauze

 
Aizputes vidusskolas 3.b, 5.a un 5.b klase apmeklēja Liepājas teātri

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Aizputes vidusskolas 3.b, 5.a un 5.b klase apmeklēja Liepājas teātri Dž.Dž. Džilindžerera režisēto izrādi “Polianna”, kas veidota pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem. Izrāde pagāja ar vērtīgām atziņām, pamācošiem notikumiem, dziesmām un dejām. Galvenā varone Polianna spēlē prieka spēli, kuru iemācījās skolēni un vajadzētu iemācīties ikvienam - katrā ne visai labā lietā vai notikumā atrast ko priecīgu.

            Aizputes vidusskolas skolotāja Aleta Feldmane

 
Prāta spēle “ Trāpi simtniekā”

Kurš gan nevēlas izaicināt citus un parādīt savas zināšanas par Latvijas vēsturi, mūziku, dabu, ģeogrāfiju, mākslu?

Aizputes pagasta pamatskolas 5.-9. klašu skolēniem 2. aprīlī bija iespēja pierādīt visiem savas zināšanas prāta spēlē “ Trāpi simtniekā.” Spēli novadīt pie mums atbrauca ciemiņi - biedrība “ Kultūras artefakts,” kuri ieradās no Daugavpils Universitātes.

Lasīt tālāk...
 
„Latvijas skolas somas ietvaros” nodarbība Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

 Ar programmas “Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu 8. martā Aizputes pagasta pamatskolas 1.- 4. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu.

Zooloģiskajā dārzā sagaidīja gids, kura vadīja nodarbību „Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā.” Lielākā daļa skolēnu zooloģiskajā dārzā bija pirmo reizi. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas dzīvniekiem, kuri attēloti uz novada ģerboņiem. Skolēni Latvijas kartē atzīmēja novadus, kur attēlots atbilstošais dzīvnieks. Uzzināja, kāpēc roņiem ziemā nav auksts, kā radusies zilā govs. Pēc spalvām, kuras iedeva apskatīt, bija jāatrod pūce, kurai tās pieder. Pēc nodarbības skolēni apskatīja zooloģiskajā dārzā mītošās žirafes, tropu māju, terāriju. Saulītē sildīties bija iznākusi arī lauva.

Diena bija ļoti skaista. Uzzinājām interesantus faktus par dzīvniekiem un to ieradumiem.

Paldies „Latvijas skolas soma” programmai par finansiālu atbalstu.

 
Koncertuzvedums VILKAM TĀDA DVĒSELĪTE

21.februārī Aizputes vidusskolas visu septīto klašu skolēni “Lielajā dzintarā” skatījās koncertuzvedumu “Vilkam tāda dvēselīte”. Izcila horeogrāfija, gaismas, video projekcijas un jautājumi, cik vilka un cilvēka dvēselēm ir kopīgā, cik atšķirīgā. Bet vispār izrāde ir par cilvēkiem, par mums, par to, ko saprotam, ko jūtam.

Koncertuzvedumā dziedāja un dejoja 12 bērnu vokālie ansambļi (apmēram 160 dziedātāji), bet mums, skatītājiem, bija uzdevums sadzirdēt, saprast, sajust un novērtēt vienaudžu darbu un talantu.

Aizputes vsk. skolotāja Inese Krauze

 
LATVIEŠU FILMU PROGRAMMA SKOLĀM „SKOLAS SOMĀ”

 

2018./2019.mācību Latvijas Kinematogrāfistu savienība piedāvā skolām iesaistīties projektā „Kino visiem un visur Latvijā”. Projekta ietvaros skol;am tiek piedāvātas 18 filmas, to skaitā animācijas filmu programma sākumskolas skolēniem.

Projekta mērķis – palīdzēt pedagogiem veidot mācību procesu aizraujošāku, iepazīstinot skolēnus ar mācību tēmām, izmantojot Latvijas kino vērtības.

Lasīt tālāk...
 
Koncerts “Viss skaidri redzams”

 

2019.gada 3.februārī piecpadsmit Aizputes vidusskolas vecāko klašu skolēni, realizējot Latvijas skolas somas programmu, brauca uz koncertzāli Lielais Dzintars, lai klausītos un dzīvotu līdzi Imanta Ziedoņa dzejai, kurai mūziku devuši fonda “Viegli” dalībnieki. Koncertā skanēja dziesmas no fonda izdotajiem albumiem, un tās dziedāja Renārs Kaupers, Jānis Holšteins-Upmanis, Māra Upmane-Holšteine, Raimonds Gusarevs, kā arī piedalījās Vidzemes kamerorķestris un fonda “Viegli dalībnieki”.

Koncerts- mīļš un sirsnīgs, gudrs un rosinošs- aicināja ne tikai klausīties, bet domāt līdzi. Arī par tā sešgadīgā bērna atziņām par laimi. Ko par septīto laimes formulējumu (komforts) teiktu Imants Ziedonis?

Pēc koncerta palika ceļa vilinājums uz Murjāņiem – I.Ziedoņa vasarnīcu, kas ir tagad ir fonda “Viegli” pārziņā.

Anna Elizabete Rokpelne un Inese Krauze

 


1 lapa no 3
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads