13. septembris – Tēvu diena Aizputē!
Piektdiena, 02 oktobris 2015 10:45

Tēvu diena ir īpaša katrā ģimenē - tā stiprina ģimeni, liek bērniem saprast tēva nozīmīgumu un to, cik svarīga ir viņa loma ģimenes dzīvē, ikdienas darbos un attiecību veidošanā. Tēva dienas izcelsmes valsts ir ASV – pirmo Tēva dienu svinēja 1910. gada 19. jūnijā Vašingtonā. Tēva dienas iniciatore ir Sonora Smārta Doda. Par oficiālu svinamo dienu ASV Tēva dienu atzina prezidents Ričards Niksons 1972. gadā.

Latvijā Tēvu diena tiek svinēta otrajā  septembra svētdienā, to pirmo reizi svinēja 2008. gada 14. septembrī.

Tēvu dienas svinībām vēl nav izveidojušās īpašas tradīcijas, jo Latvijā to svin tikai dažus gadus, tomēr ar katru gadu tā iegūst aizvien lielāku popularitāti. Šī diena ļauj iepriecināt tēti ar jaukām dāvanām un stiprināt tēva un bērnu saites. Daudzām valstīm ir atšķirīgi svinēšanas laiki, piemēram,  Austrija, Beļģija un Lietuva svin jūnijā, savukārt Igaunija, Norvēģija un Somija - novembrī.

Popularizējot Tēva dienas svinēšanu, mēs kopīgiem spēkiem ceļam Tēva lomas nozīmi ģimenes un bērna dzīvē. Tāpēc šoruden, 13.septembrī, Aizputes KN pirmo reizi aicināja tēvus kopā ar bērniem, bet māmiņas līdzjutējos, uz Tēvu dienas pasākums „ES TEVI MĪLU, TĒTI!”

Pasākumā katrs varēja piedalīties radošās darbnīcas, jautrās un aizraujošās aktivitātēs, kā arī apskatīt un iemēģināt braukšanas spējas ar ērmriteņiem, kurus uz Aizputi bija atveduši biedrība „Radi vidi pats” no Liepājas un biedrība „Kreicbike” no Rīgas ar Baltijā labāko ērmriteņu izgatavotāja Gata Kreicberga piedalīšanos. Pasākumā tika prezentēti ērmriteņi ar kuriem varēja izbraukt un bija arī tādi, kurus varēja tikai apskatīt - tandēmi, saliekamie riteņi, ritenis bez ķēdes, vienriteņa ritenis, četrriteņu ritenis un citi interesanti modeļi, Pie katra riteņa varēja iegūt informāciju par tā autoru un velosipēda savdabību. Atsaucība un interese par ērmriteņiem bija liela. Visi pasākuma dalībnieki izmēģināja prasmes izbraukt ar katru no atvestajiem riteņiem Šī diena pagāja jautrā un jaukā gaisotnē, kuru tēvi pavadīja kopā ar saviem bērniem, jo, tāpat kā māmiņdiena, šie ir ģimeniski svētki un gribas cerēt, ka šī tradīcija, svinēt Tēva dienu, Aizputē gūs atsaucību un ar katru gadu tajā piedalīsies aizvien vairāk un vairāk ģimeņu.

Sveiksim un atcerēsimies savus mīļos tēvus!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads