„Sava mūža diriģents Valdis Vikmanis”
Ceturtdiena, 05 februāris 2015 09:21

Atklājot Maestro Valda Vikmaņa radošās darbības nozīmīgākās sfēras – kora, simfoniskās un „ragu” mūzikas žanrus, Valda Vikmaņa 100 gadu jubilejas koncertu ciklā “Sava mūža diriģents Valdis Vikmanis” notika trīs koncerti – koru koncerts “Nerimtība” Liepājas Latviešu biedrības namā, simfoniskās mūzikas koncerts “Veltījums” Melngaiļa koncertzālē un koru koncerts “Dziesma” Aizputes Kultūras namā.

Ja tev ir tikai viena dziesma –
Nodziedi to tā, lai kādam ar to būtu labi.
Ja tev ir tikai viens vārds –
Pasaki to tā, lai kādam ar to būtu labi.
Ja tev ir tikai viena dzīve –
Nodzīvo to tā, lai kāds ar to būtu laimīgs.

Ar šiem V. Vikmaņa vārdiem, sestdien, 31. janvārī Aizputes KN aizsākās Maestro Valda Vikmaņa 100 gadu jubilejas koncertu cikla "Sava mūža diriģents Valdis Vikmanis" noslēguma koncerts "Dziesma". Tajā tika izdziedāti Valda Vikmaņa iemīļotākie latviešu klasiskās kora mūzikas skaņdarbi un citētas Maestro dzīves atziņas, tā radot sajūtu par paša Valda Vikmaņa klātbūtni.

Koncertā „ Dziesma” piedalījās Liepājas apriņķa sieviešu vīru un jauktie kori, kopā 235 dziedātāji un mūziķi - Aizputes pilsētas jauktais koris “Kurzeme” (diriģente Vineta Snipke), Cīravas pagasta jauktais koris (diriģente Sintija Pīrāga), Grobiņas pilsētas jauktais koris “Vēl” (diriģente Anita Elere), Kazdangas pagasta jauktais koris (diriģents Artis Ābele), Vaiņodes jauktais koris (diriģente Ilze Balode), Durbes sieviešu koris “Durbe” (diriģents Renārs Juzups), Nīcas sieviešu koris (diriģente Līga Amerika-Ansiņa), Pāvilostas sieviešu koris “Sīga” (Liene Breča), Priekules sieviešu koris (diriģente Gunta Vite), Nīcas vīru koris (diriģents Jēkabs Ozoliņš) un Kazdangas pūtēju orķestris (diriģents Guntis Simanovičs), solistes Mārīte Lazdāne, Lelde Cinovska, koncertmeistare Līga Elere. Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, pasākumu vadīja Inta Rudzīte un ImantsOzols.

Valda Vikmaņa 100 gadu jubilejas koncertu ciklu “Sava mūža diriģents Valdis Vikmanis” organizēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Aizputes kultūras nams, atbalstīja Liepājas Kultūras pārvalde un Aizputes novada dome.

Paldies visiem - diriģentiem, dziedātājiem, solistēm, koncertmeistarei, koncerta mākslinieciskai vadītājai Ilze Valcei, vadītājiem par ieguldījumu Valda Vikmaņa koncerta nodrošināšanā un programmas sagatavošanā!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads