Deja ir klusuma dzeja
Otrdiena, 25 marts 2014 16:37

01

Kas tev vislabāk ļauj pacelties pāri ikdienībai? Ceļojums, laba filma, vakars ar draugiem, bet varbūt... deja? Tieši deja ir tā, kas ļauj mums acumirklī apzināties savu sievišķību, savu kaisli, savu iekšējo prieku! Nesaki dejai nē, lai nāk šis skaistais piedāvājums!

Ar šiem vārdiem aizsākās līnijdeju grupas “Dzērvenītes” 5 gadu jubilejas pasākums Cīravas kultūras namā 22. marta pēcpusdienā. Kaut arī skatītāju atsaucība bija paskopa un vairāki aicinātie vieskolektīvi nevarēja ierasties, koncerts bija vienkārši lielisks. Pasākumu vadīja Sandra Gūtmane un Silva Grospiņa, kuras no parastām programmas pieteicējam vakara gaitā pārtapa gan par lellīti Lolīti, Burtu meitiņu, melnmatainu spānieti un pat baleta prīmu no mūsu Nacionālās operas.

Koncertu, protams, atklāja jubilāres, nodejojot savu himnu- “ Dzērvenīte”. Pēc dejas sasārtušās un mazliet satrauktās gaviļnieces- Mudīte, Irēna, Gunta, Mārīte, Daiga un Solvita tika sēdinātas goda vietās, lai pieņemtu apsveikumus no pašmāju sveicējiem un atbraukušajiem viesiem.

Mīļus vārdus un skaistu dejisku sveicienu “Dzērvenītēm” bija atvedis Aizputes līnijdeju kolektīvs “Kompliments”, ar kuru mūsu dejotājām ir izveidojusies sena draudzība. Aizputnieces bija sarūpējušas arī mīļu un skaistu dāvanu- katra jubilāre saņēma pa dzērveņogu rokassprādzei.

Krāšņu deju programmu parādīja ciemiņi no Durbes kultūras nama- bērnu tautisko deju kolektīvs. Durbinieki visus priecēja ne tikai ar interesantām dejām un skaitiem tērpiem, bet arī ar savu neparasto sastāvu- kolektīvā kopā ar bērniem dejo arī viņu mammas.

“Dzērvenītes” sveica Cīravas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Čanders, slavējot dejojošās dāmas par viņu dzīvesprieku, neatlaidību un skaisto vēlmi – ļauties dejotpriekam. Senioru kopas vārdā apsveikumu vārdus teica Gunta Leja, nododot arī sveicienu no Sikšņu puses, kur mūsu “ Dzērvenītes” viesojās pirms kāda laika. Cīravas bibliotēkas darbinieces katrai jubilārei veselības uzlabošanai izdalīja pa kastītei dzērvenes pūdercukurā, bet bērnu centriņš “ Gaismiņas” dāvāja gaisa balonus dzimšanas dienas lidojumam. Deju kolektīvs “ Odziņas” ar pasta starpniecību katrai dalībniecei dāvāja krūzīti, bet senioru ansamblis “Priekā!” albumu, kurā iemūžināt jubilejas notikumus. Mīļas bučas, ziedus un mazas dāvaniņas katrai dalībniecei pasniedza Dzērves saieta nama darbinieces Solvita Moiseičuka un Aiga Roģe. Dejas mijās ar apsveikumiem, jautrība un dejotprieks dzirkstīja katra dejotāja acīs, izpelnoties skatītāju nedalītas simpātijas un skaļus aplausus.

Koncerta noslēgumā jubilāres pateicās saviem atbalstītājiem un labvēļiem par jaukajiem svētkiem un sarūpētajām dāvanām. Īpašu ziedu pušķi saņēma Artis Čanders pateicībā par atjaunoto Dzērves saieta namu, kurā līnijdeju kopa visus šos 5 gadus apgūst savu deju prasmi. Vēl tikai jubilāru un viesu pozēšana skaistai kopbildei, un oficiālā daļa izskanējusi, bet svētki ar to vēl nebūt nebeidzās. Pie svētku galda mazliet ieturējušās, “Dzērvenītes” kopā ar ciemiņiem līdz vēlai vakara stundai nodevās jautrām izdarībām, piedalījās dažādās atrakcijās un konkursos un sarīkoja visiem dejotgribētājiem līnijdeju maratonu.

 

01
01
02
03
04
05

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads