Meistardarbnīca ”Vilnas vērpšana ar ratiņu un vārpstiņu”

Informācija 

Pasākums:
Meistardarbnīca ”Vilnas vērpšana ar ratiņu un vārpstiņu”
Norises laiks:
12.11.2020  17.00 h
Norises vieta:
Aizputes Novadpētniecības muzejs

Pasākuma apraksts

Meistardarbnīcu vadīs vērpšanas meistare Velga Pavlovska no Jaunpils Amatu mājas. Varētu domāt, ka mūsdienās vilnas vērpšana un tieksme pēc paša rokām gatavotas dzijas ir nereāla, jo gan ratiņu, gan gudru vecmāmiņu skaits samazinās, taču tas nebūt nav tā, jo dziju, kas savērpta no ģimenes mīluļa- suņa vai truša vilnas, nekur veikalā nenopirkt. Meistardarbnīcā dalībnieces iepazīs un pašas pamēģinās vilnas vērpšanas procesu, strādājot gan ar ratiņu, gan vārpstiņu, kā to darīja mūsu vecvecmāmiņas, gūs praktiskas iemaņas un izpratni par to, kas jāievēro, lai savērptās dzijas pavediens veidotos viendabīgs un mīksts.

Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads