Tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu

Informācija 

Pasākums:
Tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu
Norises laiks:
03.04.2020  14.00 h
Norises vieta:
Cīravas pagasta bibliotēka

Pasākuma apraksts

Pasākums "Kad dzīves savijas ar literatūru" - tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu.

12509007t1h56ae

Tikšanās ar Sabīni Košeļevu – dzīvē un literatūrā

Sabīne Košeļeva ir 30 gadus jauna un smaidīga sieviete, kuras seju ieskauj kupls sarkanu matu vilnis. Sabīne ir dzimusi Liepājā, piespiedu kārtā sevi uzskata par liepājnieci un smej, ka viņas matos, laikam, trakojis pats Liepājas vējš un jūra. Vislabāk viņa jūtas dabā, ar basām kājām skrienot pa mežu. Vislaimīgākā būtu tad, ja varētu dzīvot kā Ronja- laupītāja meita, kuru Sabīne uzskata par savu prototipu.

Rakstnieces jaunākajā grāmatā “Vientulības ministrija” ir skaudru skumju piepildīti stāsti. Jautāta par stāstu tematiku, jaunā rakstniece stāsta, ka nekad nerakstītu par to, kas pašu nav skāris. “ Psiholoģiskas problēmas un lieli pārdzīvojumi ir pazīstami gan man, gan cilvēkiem apkārt. Tas arī ir iemesls, kāpēc par to runāju,” tā par savu nesen izdoto stāstu grāmatu saka pati autore.

Pēc profesijas Sabīne ir žurnāliste, studējusi žurnālistiku LU, ieguvusi maģistra grādu rakstniecības studijās Liepājas Universitātē, turpinājusi angļu literatūras studijas Viļņā. Viņas pirmā grāmata- miniromāns stāstos “Rīga- Maskava. 21. gadsimta mīlas stāsts” pie Sabīnes atnāca studiju laikā, bieži braucot vilcienā Rīga- Maskava un pierakstot tur piedzīvoto un redzēto. Tas ir vēstījums par mūsdienu pasauli un jaunu cilvēku bez identitātes, kas izmisīgi cenšas apzināties savas saknes un atrast savu vietu. Liela daļa notikumu šajā romānā ir ievīti no pašas rakstnieces dzīves. “Ja dzīve man nepiespēlētu dažādus pārdzīvojumus, nezinu, vai maz būtu uzrakstījusi šīs abas grāmatas,” secina Sabīne.

Pavisam nesen Sabīne Košeļeva pievērsās pavisam citam žanram- bērnu literatūrai, un apgādā “Pētergailis” klajā māca grāmatiņa “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”. Interesants ir stāsts par grāmatas tapšanu. Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt-Sabīne nāk no kuplas ģimenes – viņai ir pieci jaunāki brāļi un māsas, dzīvojot visiem kopā ir jāmācās sadzīvot un otru pieņemt tādu, kāds tas ir. Otrkārt – draudzeņu ģimenēs pēdējā laikā ir parādījušas vairākas mazas atvasītes, kurām varbūt vakaros gribas, lai mammas palasa kaut ko priekšā. Treškārt – Sabīni uzrunāja kaut kur lasītais pētījums, ka gurķi augot kļūst rūgti, ja tie pārdzīvo stresu. Un tā stāsts par gurķu ģimenes nedienām un līko atvasi Elmāru vai pats atnāca pie Sabīnes- atlika tikai visu pierakstīt.

Tā tas viss par Sabīnes rakstnieces gaitām lasāms daudzās interneta lapās, bet kā viss ir īstenībā? Šāda iespēja tiks piedāvāta Cīravas bibliotēkas lasītājiem 3.aprīlī plkst. 14.00, kad pie mums viesosies jaunā un interesantā rakstniece Sabīne Košeļeva. Savu tikšanās pasākumu ar cīravniekiem Sabīne ir nosaukusi mazliet neparasti- Kad dzīve savijas ar literatūru.

Atnāciet, noteikti nenožēlosiet! Ne jau katru dienu Cīravas bibliotēkā viesojas rakstniece- jauna, atraktīva, talantīga, ar kuplu matu vilni, gandrīz kā Ronja- laupītāja meita.

Info: Anita Tuleiko

Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads