"Aušanas ABC" 4. nodarbiba

Informācija 

Pasākums:
"Aušanas ABC" 4. nodarbiba
Norises laiks:
26.10.2019  10.00 h
Norises vieta:
Aizputes Novadpētniecības muzejs

Pasākuma apraksts

Projekta “Nāc tikties uz laipas starp pagātni un tagadni - Aizputē!” aktivitātes Aizputes novadpētniecības muzejā oktobrī

Aizputes novadpētniecības muzejs oktobrī piedāvā divas projekta aktivitātes - apmācību kursu “Aušanas pamatu ABC” 4 nodarbībās un meistardarbnīcu “Ko un kā darīja Kurzemes podnieki” divās nodarbībās.

Apmācību kursa “Aušanas pamatu ABC” nodarbības notiks Aizputes novadpētniecības muzeja pastāvīgās ekspozīcijas “Senās lauku amatu prasmes” Tekstilamatniecības ekspozīcijas telpā 5.,19. un 26 . oktobrī plkst.10.00 un 25. oktobrī plkst.17.00 Nodarbību vadītāja- Ilma Rubene- Kurzemes vecākās - Liepājas TLMS “Kursa” vadītāja. Katra apmācību nodarbība ilgs 4 stundas. 1.nodarbības tēma- “Audekla aprēķināšana” (vajadzīgā platuma noaušanai nepieciešamo diegu aprēķināšanas metodes, diegu skaitīšana, audekla diegu uzmešana velku rāmī). 2. nodarbība- “Audekla ievilkšana stellēs un nītīšana”. 3.nodarbība “Šķietošana, audekla piesiešana stellēs”. 4. nodarbība- Audekla raksta izveide, piesienot steļļu paminas un paraugu aušana dreļļa rakstā. Apmācību kursa dalībnieki iegūs pamatzināšanas, izpratni un iemaņas par to, kas un kā darāms, lai sagatavotu stelles un varētu tajās aust, tādejādi gūstot jaunas prasmes interesantai, saturīgai un lietderīgai brīvā laika pavadīšanai.

Meistardarbnīcas “Ko un kā darīja Kurzemes podnieki” nodarbības notiks 4. un 10. oktobrī plkst.17.00 muzeja „Seno lauku amatu prasmju” ekspozīcijas Saimes istabā un ilgs 3 stundas. Darbnīcu vadīs keramiķe, Kandavas amatnieku biedrības biedre Linda Romanovska. Meistardarbnīcas 1. nodarbībā tās dalībnieki ar foto un video prezentācijas palīdzību un arī praktiski darbojoties, iepazīs seno podniecības arodu. Dalībnieki darbosies ar mālu, apgūstot iemaņas izveidot trauku (krūzi, bļodu, podiņu u.c.), neizmantojot mehāniskas ierīces. 2. nodarbībā izgatavotie trauki tiks rotāti ar dabas materiāliem, pulēti un sagatavoti apdedzināšanai malkas ceplī slāpēšanas tehnikā.

Uz abām projekta aktivitātēm obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29623284 (projekta vadītāja Jolanta)

(Info: Jolanta Berga, Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja)

Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads