Lekcija ar praktisku nodarbību "Mana dzimta - mans spēks"

Informācija 

Pasākums:
Lekcija ar praktisku nodarbību "Mana dzimta - mans spēks"
Norises laiks:
16.08.2019  17.00 h - 20.00 h

Pasākuma apraksts

20190706 135050

Aicinām mācīties pētīt savas dzimtas radu rakstus!

16.augustā plkst. 17.00 aicinām uz lekciju ar praktisku nodarbību "Mana dzimta- mans spēks" Aizputes novadpētniecības muzeja „Seno lauku amatu prasmju" ekspozīcijas Saimes istabā.

4 stundu garo nodarbību vadīs novadpētnieks, IT speciālists un fotogrāfs Varis Sants, daloties ar savu personīgo praktisko pieredzi "Dzimtas koka" izveidē, informācijas meklēšanā, tās sistematizēšanā un saglabāšanā. Nodarbības dalībnieki uzzinās par latviešu ģenealoģijas pētniecības resursiem arhīvos un globālajā tīmeklī, iepazīs, kā ar mūsdienīgām metodēm saglabāt grafisku un tekstuālu ģenealoģisku informāciju, pamēģinās paši vizuāli to attēlot datorā un izdrukāt uz papīra savas dzimtas koku, kā arī iemācīsies veidot dzimtas koku tīmekļa resursos, jo katram latvietim, kas nav slinks, kā apgalvo V. Sants, ir iespēja apzināt pat trīsdesmit divus savus vectētiņus un vecmāmiņas. Dalībnieki uzzinās, kur un kā meklēt ziņas par saviem senčiem periodikā.

Uz nodarbību obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29623284 (projekta vadītāja Jolanta) un līdzi vēlams ņemt savu portatīvo datoru vai planšeti un rakstāmlietas informācijas pierakstīšanai.
Nodarbība notiek VKKF Kurzemes Kultūras programmas finansēto projekta "Nāc tikties uz laipas starp pagātni un tagadni- Aizputē!" aktivitāšu ietvaros.

Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads