Garīgas mūzikas koncerts Aizputes Svētā Jāņa luterāņu baznīcā

Informācija 

Pasākums:
Garīgas mūzikas koncerts Aizputes Svētā Jāņa luterāņu baznīcā
Norises laiks:
14.04.2019  16.00 h
Norises vieta:
Aizputes Sv. Jāņa Evanģēliski luteriskā baznīca

Pasākuma apraksts

14.aprīlī plkst. 16:00, Aizputes Svētā Jāņa luterāņu baznīcā notiks vokālās grupas Putni un ērģelnieces Larisas Carjkovas garīgas mūzikas koncerts Musica Divina.

Koncertprogramma Musica Divina ir veltīta viduslaiku, renesanses un baroka mūzikai, aptverot plašu muzikālo stilu klāstu un tajā pašā laikā veidojot konceptuāli vienotu muzikālu noskaņu. Koncerts ir veidots kā lūgšana ar dievkalpojuma secības iezīmēm, sākot ar grēku piedošanu līdz svētības saņemšanai. Klausītāji iepazīsies ar Latvijā reti atskaņotu autoru mūziku. Unikālās viduslaiku mistiķes un zinātnieces Hildegardes no Bingenes lūgšanām, renesanses izcilo polifonijas meistaru Jakoba Gallus un Orlando di Lasso motetēm, kā arī citu autoru vokāliem opusiem ar sakrāliem tekstiem, kas veidos skanisku telpu garīgai apcerei un meditācijai. Savukārt, instrumentālās ērģeļu intermēdijas ļaus ielūkoties tā laika cilvēku pasaules uztverē, garīgā piepildījuma meklējumos, ikdienas priekos un bēdās.

Koncerts izskanēs kā vīzija, Dieva valstības atspulgs. Žēlastība, kas pieskaras cilvēku sirdīm meditācijas brīdī. Mīlestība, kas pārveido, piedošana, kas mierina un pateicība, kas ceļ spārnos…

Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads