Kazdangas KC izskanēja Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu skate
Pirmdiena, 27 februāris 2017 19:48

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Nākamais Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica2018” notiks 2018.gadā no 16. līdz 21.jūnijam. Tā tēma būs “Jāņi. Ziedēšana”, festivāls noslēgsies ar Vasaras saulgriežu svinēšanu visos Latvijas novados un Rīgā. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988.gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtgadē – 2018.gadā festivāls notiks jau vienpadsmito reizi.

Un tādēļ, jau šogad no februāra līdz maijam Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām, rīko etnogrāfisko ansambļu, folkloras kopu, tautas mūzikas grupu skates, kuras ir ceļa sākums uz Starptautisko folkloras festivālu „Baltica 2018”. Skates apliecinās, vai dalībnieki ir mākslinieciski tik varoši, ka var piedalīties festivālā „Baltica”.

26. februārī Kazdangas kultūras centrā,žūrijas vērtējumam savu priekšnesumu rādīja deviņas folkloras kopas, četri etnogrāfiskie ansambļi un divas tautas mūzikas grupas no Alsungas, Bārtas, Bunkas, Liepājas, Nīcas, Rucavas, Ventspils, un Otaņķiem, kā arī

Kazdangas folkloras kopa „Zīle”, vadītāja Ilona Freimane.

Skates dalībnieku priekšnesumus vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra apstiprināta žūrija piecu nemateriālā mantojuma ekspertu sastāvā – Gita Lancere, Māra Mellēna, Zane Šmite, Linda Rubena, Ilmārs Pumpurs.

Žūrija skates dalībnieku priekšnesumu vērtēja pēc šādiem kritērijiem:

  • priekšnesuma satura (dziesmu, mūzikas, deju, stāstījuma, u.c. izpausmes veidu) atbilstība tradīcijai;
  • priekšnesuma formas atbilstība tradīcijai vai skatuviskā uzveduma principiem;
  • izpildītāju tehniskā meistarība;
  • priekšnesuma mākslinieciskais spilgtums;
  • grupas kopskats skatuves situācijā (izturēšanās, apģērbs, u.c.).

Skatē par īpašu noskaņu un gaisotni rūpējās pašmāju folkloras kopas „Zīle” dalībnieces un kopas vadītāja Ilona Freimane.

Kaut aiz loga ziema rādīja savu dabu – sniegs mijās ar lietu, Kazdangas KC zālē valdīja vasarīga gaisotne, jo dziedāts un teikts tika par vasaru, ziediem, Līgo vakaru un Jāņu dienu.

Paldies visiem dalībniekiem par saulainiem, skanīgiem dziedājumiem un radīto īpašo sajūtu - svētku sajūtu!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads