Dokumentāla spēlfilma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS
Pirmdiena, 30 oktobris 2017 09:34

 16.novembrī plkst.18.00 Aizputes KN
IEVAINOTAIS JĀTNIEKS
Nacionālā kino centra Latvijas simtgades programma
Dokumentāla spēlfilma, 95 min.
Ieeja: bez maksas
KĀRLIS ZĀLE CEĻ BRĪVĪBAS PIEMINEKLI

Anotācija

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Pilnmetrāžas dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai (Valmieras teātra aktieris Imants Strads). Filmas scenārija autore, režisore un producente ir Ilona Brūvere. Konsultante – mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists – Ēriks Ešenvalds.

 Režisore Ilona Brūvere, dokumentālās spēlfilmas žanra aizsācēja Latvijā, strādājusi par redaktori un žurnālisti televīzijā un presē, pazīstama arī kā sabiedrisko attiecību vadītāja. Viņas trešā pilnmetrāžas filma pārstāv Hamburgu Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā vēl astoņdesmitajos gados. Glezniecisku vizualitāti Brūveres filmām piešķir kinooperatore Elīna Bandēna. Tandēms par dokumentālo spēlfilmu TAPIERIS ieguvis 6 profesionālās nominācijas, bet VERSIJA VERA saņēmusi Nacionālo kino balvu LIELAIS KRISTAPS.

IEVAINOTAIS JĀTNIEKS ir režisores jaunākā filma. Tās pirmizrādes plānotas šī gada beigās visā Latvijā. Nacionālās kinobalvas kinofestivālā LIELAIS KRISTAPS filma ieguvusi 4 profesionālās nominācijas- Labākā dokumentālā filma, labākais režisors, mākslinieks un grima mākslinieks.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads