Jauniešu kora BALSIS koncerti Augstkalnē un Cīravā
Ceturtdiena, 21 aprīlis 2016 08:51

Exaudi Nos – Uzklausi mūs ir Jauniešu kora BALSIS garīgās mūzikas programma, kura turpina savu ceļu pie klausītājiem Latvijas dievnamos arī maijā.
Augstkalnes evaņģēliski luteriskā baznīca 7. maijs 20:00
Cīravas evaņģēliski luteriskā baznīca 15. maijs 17:00

7. maijs, Augstkalne. Dievnams savu šodienas ārējo veidolu ieguvis jau 17.gadsimteņa vidū. Iekštelpas dažādos laikos pārcietušas karus un laupīšanas. Pateicoties draudzes uzņēmībai, jau daļēji atjaunota fasāde, sadarbībā ar Rundāles pili atgūts unikālais kokgriezumu altāris un kancele. Diemžēl ērģeļu mehānisms, stabules un prospekts ir zudis, līdz ar to atjaunotne nav iespējama. Vajag jaunas ērģeles, tāpēc pagasts un draudze vēsturiskās ērģeļu velves grib piepildīt ar jaunu dvesmu. Lai celtu ērģeles kopā, Jauniešu kora BALSIS koncerta laikā tiks vākti ziedojumi tieši šī mērķa īstenošanai.

15. maijs, Cīravas evaņģēliski luteriskā baznīca. Šo vietu atklāt kori rosinājis multimākslinieks Pēteris Brīniņš, kurš jau vairākus gadus biedrībā Cita Abra aktīvi darbojas un veicina Cīravas attīstību. Vēsturiskajās ūdens dzirnavās biedrība izveidojusi neformālās izglītības, mākslinieku rezidenču un kultūras centru Kultūras dzirnavas (sekojiet līdzi vasaras kultūras programmai citaabra.lv). Cīravu ir vērts redzēt – te atrodas vecākais meža parks Latvijā, Cīravas muižas komplekss (1752.gads), lielākais brīvi pieejamais kaleidoskops Baltijā, lidlauks un daudzas citas interesantas vietas. Dievnams uzcelts 1781. gadā.

Kaut arī nosaukums un daži skaņdarbi vieno abus koncertus, repertuārs katru reizi ir citādāks. Varēs dzirdēt Johannesa Brāmsa, Sergeja Rahmaņinova, Ērika Ešenvalda, Imanta Ramiņa, Renātes Stivriņas, Jāņa Kalniņa, Pētera Butāna, Pētera Plakida, Pētera Vaska, Raimonda Paula un citu autoru skaņdarbus.

Citas Jauniešu kora BALSIS aktivitātes.

7. maijā kora dalībnieki pirmo reizi piedalīsies starptautiskajā DNB Stipro skrējienā Ķegumā. Jā, tiešām! Tajā pat dienā, kad koncerts Augstkalnē!
10. jūnijā BALSIS varēs dzirdēt unikālā kultūras notikuma Baznīcu nakts multimediālā koncertā Īles baznīcā, kas bijusi slēgta kopš 2. pasaules kara laika.
Jūlija beigās koris dosies uz Āziju, lai pārstāvētu Latviju un Eiropu kormūzikas festivālos Ķīnā un Taivānā.

Ieeja bez maksas.

Koncerti tapuši pateicoties Augstkalnes-Mežmuižas draudzei, Augstkalnes vidusskolai. Cīravas koncertu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma „Latvijas Valsts mežu atbalstītā Kurzemes kultūras programma”.

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads