VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss – tauru parāde Ogrē
Ceturtdiena, 10 marts 2016 17:11

2016. gada 19. un 20. martā Ogres novada kultūras centrā norisināsies viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem - VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies 42 pūtēju orķestri – kopā ap 1500 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās.

Orķestru sniegumu vērtēs starptautiska žūrija: Lietuvas Bruņoto spēku pūtēju orķestra diriģents Egidijs Ališausks (Egidijus Ališauskas), Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Reprezentācijas orķestra diriģents Egidijs Mikņus (Egidijus Miknius) un Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents Guntis Kumačevs.

Konkursa obligāto repertuāru veidos Georga Pelēča, Raita Rēriha un Alvila Altmaņa skaņdarbi. Konkurss ir atklāts un bez maksas pieejams ikvienam klausītājam. VIII Latvijas pūtēju orķestru konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs “Kādam no saviem maršiem izcilais pūtēju orķestru Maestro Gunārs Ordelovskis ir devis nosaukumu “Tauru parāde”, to mazliet papildinot, varam teikt, ka Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotais konkurss noteikti ir viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem. 19. un 20. marts patiešām būs īsta Tauru parāde Ogrē. Ja Dziesmu svētku kustībā piedalās 56 pūtēju orķestri, tad šī gada konkursa dalībnieku skaits – 42 orķestri ir labs kvantitatīvais rādītājs. Daudzreiz diriģenti uzsver, ka konkurss mobilizē un motivē, tā ir viena no iespējām, kā orķestri dzirdēt tā labākajā mākslinieciskajā kvalitātē. Katrā konkursā, to atzīmē arī žūrijas pārstāvji, uzteicot mūsu orķestru sniegumu, repertuāra izvēli, kā arī to, kā popularizējam savu - latviešu komponistu mūziku,“ - stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

Sestdien, 19. martā konkursu sāks II pakāpes orķestri. Šinī grupā muzicēs arī mūsu novada pūtēju „Kazdanga”, diriģents Guntis Simanovičs. Pēc tam spēlēs III pakāpes orķestri, bet Pūpolsvētdienā, 20.martā konkursu sāks II pakāpes orķestri, konkursu turpinās IV – augstākās grūtības pakāpes orķestri, bet konkursa noslēgumā muzicēs V - visaugstākās grūtības pakāpes orķestri.

Ceļā uz konkursu orķestra mūziķiem, diriģentam novēlam - lai mūzika Jums sniedz saldus un garu bagātinošus augļus! Iedvesmojieties tā, lai ilgi, ilgi sirds staro līksmē un mūzikas priekā

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads