Mācīsimies darināt maučus
Pirmdiena, 08 februāris 2016 09:30

 Klāt februāris, tādēļ aicinām un pulcējam visu paaudžu interesentes uz mauču adīšanas darbnīcu. Jo īpaši priecāsimies, ja mācoties jauki kopā pavadīt laiku izvēlēsies ģimenes dažādu paaudžu pārstāves: vecmāmiņas, meitas un mazmeitas. Kā sensenos laikos, kad daudzu darbu prasmes viena paaudze nodeva nākamajai, kopā strādājot. Mācījās arī no kaimiņiem, ja tie šo pašu darbu darīja citādāk un kas zina- varbūt pat labāk. Katrs padoms- zelta vērts. Ar šo vīziju februārī , sadarbībā ar Aizputes novada Mūžizglītības centru, uzsākām meistardarbnīcu organizēšanu muzeja jaunās ekspozīcijas “Senās lauku amata prasmes” saimes telpā. Pirmā –SVEČU LIEŠANAS DARBNĪCA” Māras Tīmanes vadībā- pulcēja 18 dažādu paaudžu interesentus.

Ceram, ka februāra mēneša piedāvājums iepazīt kādu senu, nedaudz piemirstu, bet šobrīd atkal modes saulītē celtu latviešu dārgumu- rokas locītavu sildošas aproces jeb maučus - būs tikpat uzrunājošs.

Mūsu senči maučus valkāja uz linu krekla piedurknēm, kurām nebija aproču, lai piedurkņu gali cieši piekļautos rokai. Mūsdienās mauči pilda ne tikai praktiskas, bet arī dekoratīvas funkcijas.

Mode nāk un iet, bet pašas darinātos maučos līdzās krāsainām pērlītēm varam ieadīt tik daudz labu un gaišu domu. Tādi maucīši, dūrgaļi, aproči, maustiņi, pulsa sildītāji vai nu kā nu viņus vēl citviet sauc, var būt kā ļoti personiska , skaista un praktiska dāvana arī mums mīļiem cilvēkiem. Tie sildīs aukstumā un aizsargās ar pērlīšu rakstos ieadītajām labajām domām.

Mauču adīšanas darbnīca Agritas Faustas vadībā- Aizputes novadpētniecības muzeja Saimes istabā- 17. februārī plkst. 18.00. Līdzi ņemamas 8-10 numura pērlītes, dzija, 2 zeķu adāmadatas, smalka tamboradata, zīmulis un rūtiņu papīrs. Dalības maksa- 2,00 EUR

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29623284 ( Jolanta)

Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads