Aicinājums saskatīt mūziku fotogrāfijās
Trešdiena, 16 septembris 2015 12:30

Nāc un saskati mūziku fotogrāfa J. Vecbrāļa fotogrāfijās Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē no 18. septembra līdz 16. oktobrim! Izstādes atklāšana un tikšanās ar fotomākslinieku 18.09. plkst. 17.00.

J.Vecbrālis18. septembrī, pulksten 17:00 Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijas “FOTAST” vadītāja un fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa personālizstāde “Saskati mūziku”. Izstādē būs eksponētas 21 fotogrāfija un tā būs apskatāma līdz 16. oktobrim.

Izstādē “Saskati mūziku” būs apskatāmas J. Vecbrāļa ilgākā laika posmā tapušās fotogrāfijas no dažādiem Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem, kā arī iemūžināti Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla dalībnieki.

“Jau vairākus gadus man ir iespēja būt salīdzinoši tuvu klasiskajai mūzikai, lai gan visu savu dzīvi esmu pret to izturējies neitrāli, jāatzīst, ka esmu to iemīlējis. Nepārzinu to visās tās smalkajās niansēs, bet jūtu to ar sirdi,” par izstādes tapšanas impulsiem saka fotogrāfs Jānis Vecbrālis. “Šīs mūzikas patika man ir nākusi ne tikai caur ausīm, bet arī caur fotoaparāta objektīvu. Tā ir iespēja būt mūziķu tuvumā, redzēt emocijas vēl tuvāk. Man ir bijusi lieliska iespēja iepazīt mūziķus ne tikai koncertos, bet arī aizkulisēs. Rezultātā ir tapušas daudz fotogrāfiju. Īpaši mīļas man ir tās, kurās ir neaprakstāmi un nenoraksturojami mirkļi, emocijas, izjūtas. Un tieši šīs izjūtas ir tās, kas deva šai izstādei nosaukumu “Saskati mūziku”.”

Pirmo fotokameru Jānim Vecbrālim bērnībā uzdāvināja tēvs un, kopš tā laika caur foto objektīvu tverti mirkļi gan skolā, gan armijas laikā, gan turpmākā ikdienā, kad fotomateriālus vēl uzglabāja kurpju kastēs un albumos. Profesionāli fotografēšanai J.Vecbrālis pievērsies no 2003.gada, fotografējot gan savam priekam, gan arī kāzās, jubilejās un citos privātos un publiskos pasākumos. Fotozinības apgūtas “Fotoakadēmijā”, kur J.Vecbrālis mācījies pie tādiem Latvijā pazīstamiem fotomeistariem kā Dainis Matisons, Aivars Liepiņš, Oļegs Zernovs, Jānis Deinats, Gatis Rozenfelds, Māris Kundziņš un citi. Zināšanas aizvien tiek papildinātas, arī daloties pieredzē ar citiem fotogrāfiem Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas fotostudijā “FOTAST”, kuras vadītājs J.Vecbrālis ir kopš 2012.gada septembra.

Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

saskati muziku

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads