Aizputes novada dziedātāji dosies uz svētkiem!
Ceturtdiena, 28 maijs 2015 16:13

Šogad Kurzemes dziesmu svētkiem - 145

Koru dziedāšanas uzplaukums Latvijā sākās ar 19. gs.vidu. Pirms 145 gadiem 1870. gada 26. Jūnijā Dobelē notika pirmie Kurzemes dziedātāju svētki, kas ir Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgs notikums, pēc kura tika sarīkoti Vispārējie latviešu dziesmu svētki Rīgā 1873. gadā.

Šovasar, 20. jūnijā, no malu malām visi ceļi atkal vedīs uz Dobeli, lai kopā pulcētu dziedātājus, mūziķus Kurzemes dziesmu svētku 145. jubilejas pasākumā.

Svētkos piedalīsies ap 1500 dziedātāju un ap 200 pūtēju orķestru dalībnieku, kuri pieskandinās Dobeles pilsētu visas dienas garumā.

Kurzemes dziesmu svētku dalībnieku pulkā būs arī Aizputes KN jauktais koris „Kurzeme”, diriģente Vineta Snipke un Cīravas pagasta jauktais koris, diriģente Sintija Pīrāga.

Gaujiena – mana paradīze… tā teicis Latvijas Konservatorijas dibinātājs, izcilais komponists profesors Jāzeps Vītols.

Lielākais pasākums katru vasaru – Jāzepa Vītola Mūzikas Dienas, atzīmējot komponista dzimšanas dienu 26.jūlijā. Tās sākums meklējams tālajā 1933. gadā, kad svinēdams savu 70. dzimšanas dienu, J. Vītols Gaujienā sarīko nelielus Dziesmusvētkus (300 koristu). Pirms tam un arī pēc tam kori ieradās sveikt mūzikas patriarhu Dzimšanas dienā, kura reizē ar dzīvesbiedres Annijas vārda dienu, tiek svinēta 26. jūlijā. Šie svētki mūsdienīgi turpina Jāzepa Vītola uzsāktās tradīcijas.

Šogad, 24.- 26.jūlijā notiks Jāzepa Vītola Mūzikas dienas Gaujienā. Tālo ceļu uz Gaujienu mēros Kazdangas pagasta jauktais koris, diriģents Artis Ābele, lai piedalītos ikgadējās Jāzepa Vītola Mūzikas Dienās.

Ceļā novēlam – lai dziedātājiem skanīgas balsis, lai visiem priekā mirdzošas acis!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads