12. jūnijā Cīravā viesosies dejas izrāde ”No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”
Piektdiena, 22 maijs 2015 14:46

Izrāde ”No Vecmīlgrāvja ar mīlestību” ir sadarbības projekts starp flāmu horeogrāfu Kūnu Augustainenu un talantīgākajiem latviešu jaunās paaudzes dejotājiem Evu Vancāni, Dmitriju Gaitjukeviču, Aldi Liepiņu, Elīnu Lutci, Evitu Biruli, Kristīni Vismani un Katrīnu Albuži. Izrāde tapa pērn Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmā Vecmīlgrāvja apkaimē Rīgā un pēc pirmizrādēm pilsētvidē tika rādīta arī uz skatuves šī gada martā Ģertrūdes ielas teātrī.

Iedvesmojoties no apkārtējās vides un Vecmīlgrāvī satiktajiem personāžiem un pārvēršot iespaidus fiziskā teātra valodā, izrādes autori ir radījuši stāstu par cilvēku grupu, kurā vienlīdz stipra ir vientulība, vēlme izrauties un piederēt kopienai.

Horeogrāfu Kūnu Augustainenu (Koen Augustijnen), kurš dejotāja pieredzi ir guvis vienā no mākslinieciski ietekmīgākajām dejas kompānijām pasaulē les ballets C de la B un pats ir iestudējis izrādes ne tikai Beļģijā, bet arī Austrālijā, Vācijā, Šveicē un Palestīnā, Latvijā pārsteidza sabiedrība, kura ir  piedzīvojusi visdažādākās pārmaiņas un spējusi saglabāt dzīvas tradīcijas. Kūnu aizrāva iespēja interpretēt latviešu tautas deju no jaunu cilvēku - mūsdienu pilsētnieku skatu punkta un parādīt to kā vienojošu elementu. Sakausējot laikmetīgo deju, latviešu tautas deju un populāro kultūru, flāmu horeogrāfs un latviešu dejotāji ir radījuši enerģiskas dejas, humora un aizrautības pilnu darbu.

Izrāde „No Vecmīlgrāvja ar mīlestību“ notiks 12. jūnijā plkst. 21:00 Cīravas Alus dārzā.
Lūdzam skatītājus saģērbties atbilstoši laika apstākļiem.
Lietus gadījumā izrāde notiks Cīravas Kultūras namā.
Ieeja bez maksas.

Asprātīga, viegla un baudāma dejas izrāde, kas, manuprāt, būtu jāredz katram. Smaids un laba sajūta izrādes laikā un pēc tās – garantēti“Anna Pierhuroviča, journal.dance.lv

Tēmas, ko risina izrāde “No Vecmīlgrāvja ar mīlestību”, ir universālas, saprotamas jebkurā valodā. Izrāde mums atgādina, ka mīlestība un izpratne no apkārtējiem ir vajadzīga ikvienam cilvēkam neatkarīgi no tā, vai viņš mēģina iekļauties vai izrauties no kādas kopienas.“Madara Bunkše, satori.lv

Viesizrādi ar  VKKF un Cīravas Kultūras nama atbalstu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.
Izrāde vēl būs skatāma 11. jūnijā 19:00 Kuldīgā, Gaismas ielas 11 nama pagalmā un 13. jūnijā 18:00 Liepājas karostā, Katedrāles ielas 2 nama pagalmā.


Informācija:
Laura Stašāne, Latvijas Jaunā teātra institūts
t. 67228477, mob. 26523513

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads