Jūrmalā notiks Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkurss
Ceturtdiena, 19 marts 2015 15:14

 2015. gada 21. martā, plkst. 12.00 Jūrmalas kultūras centrā notiks II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkurss, kurā piedalīsies 19 ansambļi no visas Latvijas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas skolas direktore, vokālās grupas "Anima Solla" mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa par konkursu stāsta: "Prieks par tiem ansambļu vadītājiem, kas nenogurstoši strādā ar vīru vokālajiem ansambļiem jau daudzu gadu garumā un ik reizi skatēs un konkursos pierāda sava darba kvalitāti. Vēl jo lielāks gandarījums ir par jaunajiem profesionāļiem - vīru vokālo ansambļu vadītājiem, kas ienāk šajā lauciņā, turpina kopt un uztur šīs unikālās un gandrīz jau zūdošās vīru kopā dziedāšanas tradīcijas. Patīkami redzēt, ka vīru vokālo ansambļu kustībā piedalās arī jaunieši, tādējādi līdzsvarojot neizbēgami novecojošo dalībnieku sastāvu".

II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā, Jūrmalas pilsētas pašvaldību un Latvijas Vokālo ansambļu asociāciju.

Vokālo ansambļu sniegumu vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas skolas direktore, vokālās grupas „Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, koru „Maska” un „Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, kā arī Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece Antra Strikaite.

Pēc Liepājas apriņķa vokālo ansambļu skates, kura notika 1. martā Durbē, tiesības piedalīties II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkursā, izcīnīja Aizputes KN vīru vokālais ansamblis „Kurši”, vadītāja Vineta Snipke.

Uz mūsu kolektīvu gulstas liela atbildība, bet mēs esam pārliecināti, ka mūsu dziedātāji godam pārstāvēs Aizputes novadu. Savam kolektīvam mēs novēlam :

lai emocijas, kuras tiek pārdzīvotas, izdzīvotas un dziesmas, kuras izdziedat, Jums sniedz saldus un garu bagātinošus augļus!

Lai dziesmots ceļa vējš pavada Jūs ceļā!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads