Valmierieši rādīs liepājniekiem komēdiju par teātri
Trešdiena, 04 marts 2015 14:12

Valmieras teātris ar pazīstamā britu dramaturga Maikla Freina komēdiju „Klusumu! Notiek izrāde” (Noises Off), ko iestudējusi režisore Inese Mičule, pavisam drīz viesosies Liepājā. Tā ir kādas izrādes tapšanas un spēlēšanas hronika, kurā dzīves un teātra notikumi ir gaužām cieši sapiņķerējušies, un patiesībā ir brīnums, ka izrāde vispār notiek. Tieši kā dzīvē!

Maikla Freina luga ir ironisks, bet mīlestības pilns skatījums uz teātri un cilvēkiem, kas ar to saindējušies. „Teātris nav dzīve,” strikti saka režisore. „Ja šīs lietas sajauc, tad ir ziepes”! Un tieši to pilnīgi ir izdarījuši lugas varoņi. Kopējam projektam sapulcināti aktieri pašā izšķirīgākajā izrādes tapšanas posmā – pēdējā ģenerālmēģinājumā – cenšas noskaidrot ne vien to, kas nav saprasts lugā un režisora skaidrojumos, bet grib atrisināt arī ne vienu vien „dienesta romānu”.

„Galvenais, ko esmu sapratusi – komēdiju taisīt ir grūti, jo par sevi jau nav viegli pasmieties,” atzīst Inese Mičule. „Tas, kas cilvēkam pašam šķiet ļoti nopietns, pat dramatisks, no malas izskatās komisks un pat absurds. Un brīžiem arī ar mums pašiem mēģinājumos notiek tieši tas pats – mēs ņemamies ar putām uz lūpām, lai pierādītu katrs savu taisnību, un tad cīnāmies tālāk.”

Maikla Freina luga ir viens no visgrūtākajiem dramaturģijas žanriem – situāciju komēdija, kurā notikumi un to izraisītās sekas palaikam mainās zibenīgi, bet komiska ir nopietnība, ar kādu varoņi izturas pret sevi un dzīvi. „Mūsu mērķis ir nevis pliki izklaidēt vai tukši smīdināt, bet radīt skatītājiem pozitīvas emocijas, labu enerģiju,” saka izrādes režisore. „Ja izrādei beidzoties, aktieri būs slapji, bet apmierināti, savukārt skatītāji – labā garastāvoklī, tad mēs būsim veikuši savu funkciju.”

Izrādes radošajā komandā ir scenogrāfs Gints Sippo, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa un kustību konsultante Liene Stepena, bet lomās iejutušies aktieri Baiba Valante, Ģirts Rāviņš, Māris Bezmers, Māra Mennika, Elīna Vāne, Inese Ramute, Kārlis Freimanis, Arnolds Osis, Juris Laviņš.

Izrāde Liepājas teātrī būs skatāma 28. martā pulksten 13:00 un 18:00. 

Informāciju sagatavoja:
Edīte Tišheizere
VDT Literārās daļas vadītāja

Kontaktiem:
Lija Ozoliņa
VDT Mārketinga daļa
Tālrunis 26548855
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
www.vdt.lv

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads