Aizputes novada dziedātāji atgriežas mājās ar labiem skates rezultātiem
Pirmdiena, 02 marts 2015 17:20

Svētdien, 1.martā Durbes KN pulcēja kuplu skaitu dziedātāju – notika vokālo ansambļu skate. Skatē piedalījās Liepājas apriņķa 14 vokālie ansambļi, kuri pārstāvēja sieviešu, vīru, jauktos vokālos ansambļus.

Skatē piedalījās pieci Aizputes novada vokālie kolektīvi – Aizputes KN vīru vokālais ansamblis „Kurši”, Kalvenes KN sieviešu vokālais ansamblis „Noskaņa”, Kalvenes KN sieviešu kvartets, Apriķu TN sieviešu vokālais ansamblis „Dzirkstele”, Cīrava KN senioru vokālais ansamblis ”Priekā”.

Dziedātāju sniegumu vērtēja žūrija – Ilze Valce, Mārīte Lazdāne un Vilnis Kronbergs.

Ar ovācijām skates dalībnieki sagaidīja žūrijas vērtējumu – Kalvenes KN sieviešu vokālajam ansamblim „Noskaņa” – vadītāja Daiga Ozola – I pakāpe,

Kalvenes KN sieviešu vokālajam kvartetam – vadītāja Daiga Ozola – I pakāpe.

Aizputes KN vīru vokālajam ansamblim „Kurši” –vadītāja Vineta Snipke - I pakāpe,

Apriķu TN sieviešu vokālais ansamblis „Dzirkstele”, vadītāja Landra Valdmane – II pakāpe,

Senioru grupā, vienīgie skatē piedalījās Cīravas kultūras nama senioru vokālais ansamblis „Priekā” – vadītāja Lāsma Jūrmale -ieguva pateicības rakstu.

Mēs lepojamies un apsveicam savus novada kolektīvus un to vadītājus ar iegūtiem labiem rezultātiem skatēs.

Novēlam Jums daudz radošu ideju, skanīgu dziesmu un dziedāšanas prieku!

Arī Aizputes Tautas teātrim svētdiena, 1. marts bija satraukumiem pilna diena, jo kolektīvs piedalījās amatierteātru reģionālajā skatē „Gada izrāde 2014” ar izrādi E. Vulfs „Lielais vinnests”, režisore Karmena Austruma.

Izrādi vērtēja teātra zinātniece un mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte, Latvijas akadēmijas profesors Jānis Siliņš un režisors Valdis Lūriņš, kā arī skatē klāt bija Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātra mākslas eksperte Dace Vilne.

Mūsu aktieri izrādi nospēlēja ar lielu atbildības sajūtu. Kad žūrija noskatīsies, Aizputē, Liepājā un Nīcā, visas sešas amatierteātru reģionālās skates „Gada izrāde 2014” izrādes, tad tiks apkopoti un paziņoti rezultāti.

Paldies aktieriem par atraktīvo spēli, paldies skatītājiem, kuri bija atnākuši noskatīties izrādi un ar savu klātbūtni atbalstīja mūsu aktierus atbildīgajā izrādē.

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads