Katrs jauns gads, katra jauna diena, nāk pie mums kā jauna cerība, jauns solījums, jauna ticība, jauna enerģija un jauna sajūsma
Pirmdiena, 12 janvāris 2015 14:25

Dabā viss ir pakļauts noteiktam ritmam un cilvēka dzīve ir cieši saistīta ar dabas norisēm. Šobrīd ir laiks, kas katru gadu nemainīgi mūs ved no tumsas uz gaismu. Tas ir laiks, kad atskatāmies uz aizejošā gada notikumiem un izvērtējam, ko esam spējuši sasniegt no plānotajiem mērķiem  un kur esam kļūdījušies vai pietrūcis spēka. Laika ritējums un tā skaitīšana neapstājas… Un re, klāt jaunais gads. Dažiem tas ir mirklis gada garumā, citi to būs beidzot sagaidījuši. Šajā laikā katrs esam kavējušies pārdomās – atmiņās pārcilājuši gada spilgtākos notikumus un ar jaunu apņēmību raugāmies nākotnes iecerēs.

Raibs, ļoti raibs Aizputes novada kultūras, muzeju, bibliotēku darbiniekiem ir aizvadītais gads - gan ar veiksmēm un neveiksmēm, gan ar negaidītiem viedokļiem un risinājumiem.

Gada garumā esam dziedājuši, dejojuši, spēlējuši teātri un piedalījušies dažādos tradīciju svētkos, esam svinējuši uzvaras dziesmu un deju karos – skatēs, satraukušies organizējot lielākus un mazākus svētkus katrā pagastā, Aizputes pilsētā un priecājušies ja tie ir izdevušies, saskumuši, ja kaut kas nav izdevies kā iecerēts, kā dāvanu esam saņēmuši mūsu aizputnieku Vara Santa un Ivara Silāra izloloto grāmatu-fotoalbūmu „AIZPUTE. PAGĀTNE UN TAGADNE”. Arī šogad, ar Aizputes novada domes atbalstu, Aizputē atzīmējām Freimaņa Mārtiņdienas svinības. Šis pasākums nu jau kļuvis par ikgadēju tradīciju un pulcē Mārtiņa talanta cienītājus no visas Latvijas. Šī gada centrālais Mārtiņdienas notikums bija dokumentālās filmas „FREIMIS. MĀRTIŅŠ FREIMANIS” pirmizrāde, kuras režisors un idejas autors ir bijušais aizputnieks Arvīds Krievs. Mēs esam priecājušies par iespēju skatīt dažādu mākslinieku izstādes savos KN, muzejos un bibliotēkās. Esam iedibinājuši, manuprāt, jauku un paliekošu tradīciju – Aizputes novada pašdarbnieku un kultūras darbinieku dienu – svētkus. Aizputes novada kultūras, muzeju, bibliotēku darbinieki ir ieguldījuši lielu un pašaizliedzīgu darbu mūsu novada labdarības akcijas „No sirds uz sirdi” organizēšanā. Šogad akcijas laikā saziedoti 1510,00 EUR, par ko liels paldies katram vienam ziedotājam.  

Tā varētu skaitīt vēl un vēl…… Vēl tikai gribas pieminēt priecīgo vēsti, kura mūs sasniedza Ziemassvētku priekšvakarā – Aizputes Tautas Teātris ar izrādi

„LIELAIS VINNESTS”, režisore Karmena Austruma, izvirzīts konkursam „ Gada izrāde” un trīs mūsu aktieri – Guntis Stieģelis, Igors Māters un Gita Tomase saņēmuši pateicību par  „Labāko aktierspēli” amatierteātru festivālā – skatē „Kamēr tu šo spēli spēlē”.

Esiet sveicināti Jaunajā gadā, kura atslēgas vārdi ir kustība, dinamika, drosme un pārliecība! Gads būs radošu un aizrautīgu sirds darbu bagāts!

Gribas mazliet viegluma, mazliet gaišuma, gribas,
lai aizdegtās svecītes ne tikai sasilda, bet izdzen
no mūsu prātiem un izkvēpina no mūsu mājām
visas melnās un negantās domas, atstājot vietu
tam Ziemassvētku brīnumam, kas savu mājvietu
sameklēja tieši tavā un manā sirdī.
Dažs varbūt ieteiks – uzraksti savas vēlēšanās ar zelta
pildspalvu uz sarkanas lapas, un viss piepildīsies.
Es gribu teikt: „Ierakstīsim savas vēlēšanās savās
sirsniņās, un tās piepildīsies –
tikai tam vajadzīgs, lai mēs būtu mazdrusciņ čaklāki, radošāki, drosmīgāki … "
Lai Mums un mūsu mājās ir priecīgs,
laimīgs, veselīgs un bagāts Jaunais gads!

Uz tikšanos pasākumos Aizputes novada kultūras namos, muzejos un bibliotēkās!

Aizputes novada kultūras vadītāja Sanda Zālīte

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads