Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles dārgumi Aizputē
Ceturtdiena, 18 decembris 2014 08:58

Īsi pirms Ziemassvētkiem, no19. Decembra, Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē skatāma  šī gada pēdējā izstāde, kurā vienviet būs apskatāmi Liepājas Sv. Jāzepa katedrālē dažādos laika periodos lietotie priesteru liturģiskie apģērbi, trauki, procesiju karogi un liturģisko tekstu grāmatas. Senākie izstādes eksponāti būs liturģisko tekstu grāmatas no 17. gs un liturģiskie trauki no 18.gs, savukārt eksponētie mācītāju tērpi no 19. gs beigām vēl tika lietoti vecajā baznīcā pirms katedrāles celtniecības. Starp eksponētajiem tērpiem būs redzami arī tie, kuros savulaik tērpušies tagadējās katedrāles uzbūvētājs- prāvests Eduards  barons fon der Rapps, kardināls Julijans Vaivods un Liepājas emeritētais bīskaps Ārvaldis Andrejs Brumanis.

Šī izstāde uz Aizputes muzeja izstāžu zāli atceļos, pateicoties Liepājas Sv. Jāzepa katedrāles prāvestam Gatim Mārtiņam Bezdelīgam un izstādes kuratorei Uļjanai Gintnerei.

Jolanta Berga Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads