Muzeju nakts

   "Muzeju nakts" ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visos Eiropas valstu muzejos. "Muzeju nakts" iniciatīva radusies 2005. gadā Francijā. Kopš tā laika dalībnieku skaits gan Francijā, gan citur Eiropā dubultojies. Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozaru pasākumu Latvijā. 2010. gadā Latvijā akcijā "Muzeju nakts" piedalījās 211 muzeji un citas apskates vietas un visā valstī pulcināja ap 270 000 apmeklētāju. Muzeji katru gadu piedāvā īpaši šim pasākumam veidotas programmas, kas popularizē un iepazīstina cilvēkus ar muzejiem un to vērtībām. Akcija tradicionāli notiek no sestdienas vakara līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bezmaksas. Maijā Latvijas muzejos nu jau septīto reizi notiks akcija "Muzeju nakts", kuras tematika šogad ir – Kaimiņi.

   Š. g. 14. maijā arī Aizputes novada muzeji – Cīravas senlietu krātuve, Apriķu muzejs, Aizputes novadpētniecības muzejs, Kazdangas pils muzejs, Kalvenes senlietu krātuve, piedalās akcijā "Muzeju nakts". Ar vērienīgu pasākumu "Aizputes novada muzeju nakts rallija burziņš – Tik dēļ Tevis, Kaimiņ!" muzeji sagaidīs, priecēs interesentus ar dažnedažādām interesantām ekspozīcijām, notikumiem un pasākumiem, kuri tiks gatavoti īpaši šim "Muzeju nakts" pasākumam.

   Novada muzeju un kultūras ļaudis, salikuši galvas un idejas kopā, gatavo leģendu, kas vēsta, ka pie Kaimiņa ir ko atrast, ja tik kaimiņš, viesis, draugs "to" vēlas meklēt. Bet lai "to" atrastu, tiek dota vienreizēja iespēja piedalīties "Muzeju nakts rallija burziņā".

   Lai katrs novadnieks, kaimiņš vai viesis, jauns, vecs, liels vai mazs, bērnu dārza grupiņā, draugu pulkā vai ģimenē interesanti pavadītu brīvo laiku, piedalītos aizraujošā pasākumā, netradicionāli iepazītu novada muzejus, izcīnītu Galveno Balvu, Aizputes muzeju nakts pasākumi sākas jau 11.; 12.; 13. maijā ar "Muzeju nakts rallija burziņa" "Zelta bultas meklēšanas" piedzīvojumu. Kā to darīt un kur darīt? Ar "Muzeju nakts rallija burziņa" "Zelta bultas meklēšanas" instrukciju var iepazīties Aizputes novada mājas lapā – „Zelta bultas” meklēšanas instrukcija.

   Un tad, kad "Zelta bultas meklējumi" būs beigušies, kāds no meklētājiem izcīnījis Galveno Balvu, klāt būs diena 14. maijs, kad starts tiks padots Aizputes novada "Muzeju nakts rallijam".

   Un atkal aicināti visi, kuri alkst aizraujošu piedzīvojumu, kuri vēlas mēroties spēkiem ar Kaimiņu, piedalīties "Muzeju nakts rallijā" un ar leģendu rokās izbraukt rallija trasi, izpildīt paredzētos uzdevumus un izcīnīt Galveno Balvu. Ar "Muzeju nakts rallija" nolikumu var iepazīties Aizputes novada mājas lapā – "Muzeju nakts rallija" nolikums, "Muzeju nakts rallija burziņš".Skolēnu rallija nolikums. Savukārt visiem tiem, kuri viena vai cita iemesla dēļ nepiedalās "Muzeju nakts rallijā", tiks dota iespēja individuāli apmeklēt minētos muzejus un piedalīties pasākumos, kuri visas dienas garumā līdz nākamās dienas pirmajai rīta stundai, notiks katrā muzejā Aizputes novadā. "Muzeju nakts rallija burziņa" noslēguma pasākums ar apbalvošanu, uguņošanu, pārsteigumiem, dziesmām un dejām, spoku stundai iestājoties, notiks ap un pie Apriķu muzeja.

   "Muzeju nakts" pasākumos ieguvēji būs visi. Jo visa pasākuma laikā redzēt, dzirdēt, baudīt un piedalīties būs iespēja ikvienam.

   Sekojiet Aizputes novada mājas lapai – www.aizputesnovads.lv , kurā uzzināsiet par "Muzeju nakts rallija burziņa" atbalstītājiem,  par Balvām "Zelta bultas meklēšanā" un kāda Galvenā Balva tiks "Muzeju nakts rallija" uzvarētājam. Kā arī uzzināsiet vēl daudz citas jaunas, interesantas informācijas par Aizputes novada "Muzeju nakts rallija burziņu – Tik dēļ tevis, Kaimiņ!".

Aizputes novada kultūras vadītāja
Sanda Zālīte

Muzeju nakts  Rallija

 

„Tik dēļ Tevis Kaimiņ”
Draugi un atbalstītāji

AS Tallink Grupp
Motosporta federācija
SIA „ Astarte- nafta"

SIA Aizputes ceļinieks
SIA „ Jureckis & Co „

Z / S „ Prāvāji „
CSDD Rīgas Motormuzejs
SIA „ Kings „
Rīgas zoodārzs filiāle „ Cīruļi „
SIA „ Juna 1 „
SIA „Heriots” Dainas Kalniņas Aizputes veterinārā aptieka
SIA „ Romo Sports „
SIA „KODOLI”  veikals „DIVI PLUS”
Laikraksts „ Kursas Laiks „

Laikraksts „ Kurzemes Vārds „
SIA LDC Datortehnika
SIA „ Dzintara boulings „
AS SEB BANKA
AS Swedbank
SIA” Liepājas teātris „
SIA„ Vērsītis „
SIA „Leida” grāmatnīca
SIA „ Puķu Ansis „

Aizputes dārzniecība
SIA „ Māras aptieka „
SIA „Eko vīns”
SIA „Elpa”
SIA „ Ūdensputni „

Z / S „ Lilijas „
Biedrība „ Piparmētra „
SIA „ Priekules maizes ceptuve „

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads