Aizputes TV
Pieaugusi skolēnu interese par dabas zinībām
& Aizputes vidusskola ir vienīgā gan Latvijā, gan Igaunijā, kur skolēniem dabaszinības ir iespējams apgūt modernā laboratorijā, kādas sastopamas augstākajās mācību iestādēs. Gada laikā, kopš darbojas laboratorija, acīmredzami pieaugusi skolēnu interese par dabas zinībām un pētniecisko darbu.
 
Projektu nedēļa Aizputes vidusskolā
& Projektu nedēļu vieni uzskata par brīvdienām, kad nav jāapmeklē stundas, savukārt citi nododas cītīgam darbam. Tā arī Aizputes vidusskolas jaunie dabas draugi un pētnieki realizējuši vairākus interesantus projektus, kas varētu pretendēt uz godalgotām vietām dažāda līmeņa konkursos.
 
Otaņķu maizes noslēpums
& Nīcas novada Otaņķu pagasta „Otaņķu" mājās maize tiek cepta gadu desmitiem no paaudzes paaudzē. Pēdējos gadus šī nodarbe kļuvusi par ģimenes biznesu, jo veidojies un pieaudzis pieprasījums pēc šeit ceptās- īstās lauku rupjmaizes. Centāmies izzināt vismaz dažus maizes cepšanas noslēpumus.
 
Jaunie un apņēmīgie Kazdangas pagasta zemnieki
& Dmitrijs Kaļmuks un Kalniņu ģimene ir jauni un apņēmīgi zemnieki, kuriem saimniekošana laukos ir aicinājums. Viņi ir tie, kuri šogad izvirzīti Latvijas jauno zemnieku konkursam „Senču aicinājums".
 
Zivju talka Kazdangā
& Kartupeļu, biešu vai ābolu talkas rudenī ir ierasta lieta, taču daudz retāk ir dzirdēts par zivju talkām. Aizputes novada Kazdangas pagasta zivkopības saimniecībā „Lilijas", kas ir viena no lielākajām Lejaskurzemē, šādas talkas tiek rīkotas regulāri, kad zivju ķeršanā un šķirošanā piedalās radi, draugi, kaimiņi.
 
Bēbīšu skoliņa Aizputē
& Aizputē jau piecus gadus darbojas Bēbīšu skoliņa, kuras apmeklētāji ir paši mazākie aizputnieki. Šeit mazuļi ar rotaļu un dziesmu palīdzību apgūt dažādas prasmes un iemaņas.
 
Aizputē darbojas vienīgā atslēgu ražotne Baltijā
& Aizputē darbojas viens no vecākajiem uzņēmumiem Latvijā „ Kurzemes Atslēga-1", kura pirmsākumi meklējami pirms 120 gadiem . Sākotnējā kartonāžas fabrika, bet pēdējos piecdesmit gadus atslēgu un būvapkalumu rūpnīca, kas ir vienīgā šāda veida ražotne Baltijā.
 
Ziemas sporta spēles Lažā
& Šis ir otrais gads, kad Lažas speciālajā interātpamatskolā tiek organizētas Aizputes novada skolu Ziemas sporta spēles, kuru galvenais mērķis- popularizēt ziemas sporta veidus.
 
Aizputes mākslas skola
& Jau deviņpadsmito gadu Aizputē darbojas mākslas skola, kura var lepoties ne tikai ar modernām telpām, bet arī ar jaunām, interesantām specialitātēm. Šoruden pedagogiem īpašs prieks, jo bērnu interese par radošajām izpausmēm ir pieaugusi, līdz ar to nav pamata žēloties par audzēkņu skaita samazināšanos skolā.
 
Aizputes novada budžets
& Aizputes novada budžeta ienākumu daļa tiek prognozēta mazāka, nekā gadu iepriekš, taču tas nenozīmē, ka izdevumu būtu kļuvis mazāk.
 


Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads