Aizputes skolēni piedalās jūrniecības konkursā „Enkurs – 2015”
Otrdiena, 28 aprīlis 2015 11:54

 Aizputes vidusskolas skolēni katru gadu skolotājas Guntas Vīdneres vadībā piedalās Latvijas Jūras akadēmijas organizētajā konkursā vidusskolēniem ENKURS. Konkurss notiek divās kārtās. Pavisam tiek organizētas trīs atlases. No katras atlases kārtas četras komandas tiek finālā – kopā 12 komandas. 11.aprīlī Aizputes vidusskolas komanda piedalījās konkursa pirmajā kārtā un ieguva 3.vietu, tas nozīmē, iespēju piedalīties finālā. Atlases kārtā, kura notika Daugavas krastā jūrnieku apmācības centrā „ Lapa”, skolēniem bija jāveic 6 uzdevumi: jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība (autoavārija), jādemonstrē veiklība ugunsdzēsības stafetē, jāglābj slīkstošs cilvēks ūdenī, jāvada motorlaiva un jāairē, kā arī jāsacenšas virves vilkšanā. Aizputnieki 1.vietu ieguva stafetē un virves vilkšanā; labus rezultātus uzrādīja airēšanā un motorlaivas vadīšanā, kopsummā paliekot trešie.

Fināla sacensības notika 25.aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā, kur dalībniekiem pārbaudījumu laikā tika prasītas zināšanas par skaņām, zīmēm, gaismām, kuras kuģi izmanto savstarpējā saziņā; jāveic praktisks uzdevums uz kuģa navigācijas simulatora; jāpiedalās stafetē, kā arī jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība pēc avārijas kuģa mašīntelpā un jāsacenšas virves vilkšanā. Fināla sacensībās punktu sadalījums bija ļoti blīvs, pat ar atšķirību tikai 0,1 punkts. Aizputnieki kopvērtējumā apsteidza trīs komandas, bet virves vilkšanas sacensībās atkal kļuva par absolūtajiem uzvarētājiem, nezaudējot nevienai komandai.

Komandas kapteinis - Modris Gūtmanis (12.k.); dalībnieki - Rihards Uldrihsons (12.kl.), Jānis Golubovskis (12.kl.), Uģis Āboltiņš (12.kl.), Krišjānis Jermols (12.kl.), Linda Reine (12.kl.), Pēteris Lanka (12.kl.), Niklāvs Dimma (11.kl.), Jurģis Toms Liepiņš (11.kl.), Jānis Skuja (10.kl.); atlases kārtā vēl piedalījās Eva Jansone (12.kl.).

Elita Malovka
Aizputes vsk. karjeras konsultante

 

 
Aizputes novada dome 2018 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads