Aizputes novadpētniecības muzejs veic muzeja eksponāta - bērnu sēdratiņu - pirmsrestaurācijas izpēti
Pirmdiena, 20 jūlijs 2020 12:55

3299

Valsts Kultūrkapitāla fonda Kultūras mantojuma saglabāšanas projektu konkursā finansējumu saņēmis muzeja iesniegtais projekts "Bērnu sēdratiņu pirmsrestaurācijas izpēte". Projektā paredzēts veikt muzeja Nacionālā muzeju krājuma priekšmeta- firmas "Brennabor" Liepājā ražoto bērnu sēdratiņu izpēti restaurācijas / konservācijas koncepcijas izstrādei- turpmākai konservācijas darbu veikšanai.

Sēdratiņu izpēti veiks četru dažādu jomu restaurācijas speciālisti: Uģis Baļļa, Ieva Baļļa, Indra Saulesleja un Saiva Kuple, savukārt muzejs turpinās konkrēto ratiņu izgatavošanas vēstures izpēti sadarbībā ar Brandenburgas Rūpniecības muzeju Vācijā, kurā ir ekspozīcija, veltīta firmas “Brennabor” ražotajai produkcijai „Brennabor in Brandenburg“.Projekta realizācijas laiks ir no 01.07.-31.10.2020.

Priekšizpētei sekos nākamā projekta pieteikuma sagatavošana Valsts Kultūrkapitāla fondam 2021. gadā, ar mērķi piesaistīt finansējumu ratiņu restaurācijas procesa veikšanai.

Pēc ratiņu restaurācijas, tie tiks eksponēti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Mazbānītis Aizpute-Liepāja un Aizpute-Saldus”, kur tie vēstīs, kā turīgu aizputnieku ģimeņu atvases mēroja 1.3 km garo ceļa posmu no toreizējās pilsētas rietumu robežas līdz mazbānīša stacijai.

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads