Aizputes arhitektūŗas koka mantojums
Trešdiena, 27 maijs 2020 14:29

serde arhit mantoj


No 28. – 30. maijam Aizputē pulcēsies RISEBA un RTU arhitektūras studenti, lai, šarmantās mazpilsētas inspirēti, dotu savu redzējumu un idejas Aizputes attīstībai un mantojuma saglabāšanai.


Pasākums veltīts unikālajam Aizputes koka arhitektūras mantojumam, un šī gada plenēra akcents un virsuzdevums būs modernu tehnoloģiju izmantošna pilsētvides un objektu fiksēšanā un projektēšanā. Studenti kopā ar Latvijas labākajiem speciālistiem piedalīsies Aizputes centra pilsēttelpas fotofiksācijā ar drona palīdzību, atsevišķu koka arhitektūras objektu skenēšanā, detaļu uzmērīšanā un fotografēšanā kā arī arhīvu un muzeju materiālu izpētē. Tas viss nolūkā iegūt kompleksu redzējumu par Aizputes centra pilsēttelpas struktūru un atsevišķām būvēm. Eksperti kopā ar studentiem izveidos Aizputes pilsētas centra fragmenta 3D modeli. Plenērā kopā ar studentiem strādās RTU Asociētais profesors Māris Kaļinka, RISEBA mācībspēki Jānis Dripe un Jānis Kreicburgs, RTU pasniedzējs Egons Bērziņš, RISEBA un RTU pasniedzējs Lauris Goldbergs, dronu pilotēšanas eksperts Egīls Markus un citi speciālisti.

Plenēra organizatori ir RISEBA Arhitektūras skola, Aizputes novada dome un Rezidenču centrs SERDE sadarbībā ar RTU.

Plenēru finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Aizputes novada dome un RISEBA augstskola. RTU tehnoloģiskais un intelektuālais nodrošinājums.

Foto: Lauris Goldbergs

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads