Brīvpusdienu vai pārtikas paku nodrošināšana novada bērniem rit veiksmīgi
Pirmdiena, 20 aprīlis 2020 12:16

siltas pusdienas

14.aprīlī stājās spēkā Aizputes novada domes deputātu pieņemtais lēmums par nodrošinājumu ar brīvpusdienām valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, kas paredz nodrošināt ar brīvpusdienām Aizputes novada izglītojamos, kuri ir deklarēti Aizputes novadā un faktiski dzīvo Aizputes novadā, un kuri apmeklē pirmsskolas izglītības un vispārējās izglītības iestādes, valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 2020.gada 14.aprīļa līdz 2020.gada 31.maijam. Brīvpusdienas saņems Aizputes novada bērni no maznodrošinātām, trūcīgām, daudzbērnu ģimenēm, bērni invalīdi un bērni no ģimenēm, kuras izteikušas vēlmi saņemt brīvpusdienas.

Novada mācību iestādes ir veiksmīgi uzsākušas atbalsta programmu, un lielākā daļa bērnu, kuru vecāki pieteikušies, jau saņēmuši brīvpusdienas vai pārtikas pakas. Siltas pusdienas katru dienu tiek piegādātas (vai tuvāk skolai dzīvojošie – saņem paši) 63 Kalvenes pagasta bērniem un 50 Cīravas pagasta skolēniem, savukārt, pārtikas pakas reizi divās nedēļās saņem 384 Aizputes pilsētas skolēni, aptuveni 147 Aizputes pirmsskolas izglītības audzēkņi, 101 Aizputes pagasta skolēns, 39 Cīravas pirmsskolas bērni, 57 Kazdangas pagasta skolēni un 22 bērnudārza bērni. Kā informē izglītības iestāžu vadītāji, nodrošināmo bērnu skaits ir mainīgs, ar tendenci pieaugt, jo vairāki vecāki piesakās atbalstam tikai tagad.

Atgādinām, ka joprojām spēkā ir pulcēšanās aizliegums (izņemot ģimenes locekļi, kuri dzīvo kopā), un Aizputes pašvaldības policijai pēdējās nedēļās nācās aizrādīt par likuma nepildīšanu, tai skaitā arī nepilngadīgām personām – pēdējās divās nedēļās aizrādīts vismaz 24 reizes par pulcēšanos un Valsts policija sastādījusi 3 protokolus.

Lūdzam vecākus vēlreiz informēt savus bērnus par esošo ārkārtas situāciju un ievērot visus noteiktos drošības pasākumus!

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads