Mācību process attālināti. Izglītojošs TV kanāls ”Tava klase”
Pirmdiena, 06 aprīlis 2020 09:09

Pēc Izglītības un zinātnes ministres teiktā, iespējams, ka klātienes mācību process šogad vairs neatjaunosies.

Aizputes novadā visi skolēni ir iesaistījušies attālinātajā mācību procesā. IZM 13.martā veica skolu direktoru aptauju par nepieciešamajām viedierīcēm skolēniem, lai attālināti pieslēgtos mācību procesam. Pēc skolu pieprasījuma Aizputes novada skolām tika piegādātas 75 planšetes, kas domātas 1.-5.klašu skolēniem un 50 telefoni, kas domāti 6.-12.klašu skolēniem. Viedierīces uz ārkārtējās situācijas laiku tiek nodotas skolēnu ģimenēm, kuras ir atbildīgas par to, lai tās tiktu izmantotas tikai mācību procesam un arī tehniski saglabātas. Diemžēl jau pēc pirmās mācību dienas viena ģimene planšeti ir saplēsusi.

Skolu atziņas par attālināto mācību procesu: pirmajā nedēļā skolēni ar prieku iesaistījās procesā, tas bija kaut kas jauns, otrajā un trešajā nedēļā daļai jau pietrūkst gribasspēka darbus izdarīt līdz galam. Kā parasti ir ļoti apzinīgi skolēni un skolēni, kuriem nepieciešama papildus motivācija. Skolotāji atzīst, ka visi ir uzlabojuši IT prasmes, bet darba ir divas reizes vairāk, jāpārdomā ir apgūstāmā satura apjoms un labākās metodes atgriezeniskās saites saņemšanai.

Paldies visiem vecākiem, bez Jūsu atbalsta šis process nav iedomājams! Atbalstam ir izveidots jauns izglītojošs TV kanāls ‘’Tava klase’’. No 6.aprīļa divos virszemes TV kanālos – “ReTV’’ un ‘’Sportacentrs.com TV’’- tiks pārraidītas mācību stundas 1.-6.klašu skolēniem, bet no 14.aprīļa – arī 9.un 12.klašu skolēniem.

Izturību skolēniem un skolotājiem! Atbalstīsim viens otru!

Izpilddirektore izglītības jomā Elita Malovka

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads