Aizputes novada bāriņtiesa informē
Ceturtdiena, 19 marts 2020 12:53

Tā kā valstī izsludināta ārkārtēja situācija un īpaša vērība tiek pievērsta bērnu un aizgādnībā esošu pilngadīgu personu drošībai un aprūpei, Aizputes novada bāriņtiesa lūdz visus iedzīvotājus informēt bāriņtiesu par bērniem un aizgādnībā esošām personām, kuri, iespējams, atrodas apdraudējuma situācijā vai kuriem nepieciešama palīdzība :

  • ja bērni atstāti bez uzraudzības , viņiem ir nepietiekama uzraudzība vai aprūpe;
  • ja bērns palicis bez vecāku gādības ārkārtējās situācijas rezultātā (bērna vecāki nevar atgriezties Latvijā valstu noteikto pārvietošanās ierobežojumu dēļ);
  • ja nepieciešama palīdzība bērniem, kuru vecākiem jāatrodas pašizolācijā.

Ja vecāki neilgu laika periodu ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē un ir vajadzība izdot pilnvaru bērna pārstāvībai, aicinām zvanīt bāriņtiesas locekle Kristīnei Ungerei pa tālruni 63459152 vai 23116920, vai izdarīt to attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas – https://www.latvijasnotars.lv/articles/latvijas-notaru-pakalpojumi-pieejami-attalinati-iepazistiet-digitalakos-no-tiem.

Ja vecāki plāno atstāt bērnu uz ilgstošu laika periodu (ilgāk par trim mēnešiem) citas personas aprūpē, ir jāsaņem bāriņtiesas atzinums par bērna nodošanas citas personas aprūpē atbilstību bērna interesēm. Tas noteikts Bērnu tiesību aizsardzības likuma 451.pantā. Konsultāciju šajā jautājumā var saņemt pa tālruni 63459146 vai 29299291 vai rakstot e-pastā: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads