Tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā
Otrdiena, 10 marts 2020 11:20
Tiesibsargs
Tiesībsargs aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties aptaujā par juridiskās palīdzības pieejamību administratīvajā procesā iestādē un tiesā: https://ej.uz/Administrativais_process

Cilvēki savās ikdienas gaitās nereti ir administratīvā procesa dalībnieki, piemēram, pieprasot pensiju, slimības naudu, nodokļu pārmaksas atgūšanu vai lūdzot izsniegt ID karti, būvatļauju vai uzņemt bērnu skolā. Šie ir tikai daži administratīvā procesa piemēri.
Laika posmā no 9.līdz 23. martam tiesībsargs veic aptauju, lai noskaidrotu, vai un ko iedzīvotāji zina par iespēju sarežģītu administratīvu lietu gadījumā, ievērojot cilvēka mantisko stāvokli, valsts vai pašvaldības iestādei lūgt segt izdevumus par jurista vai advokāta pakalpojumiem. Ja administratīvais process notiek iestādē, tad lēmumu par to, vai apmaksāt jurista vai advokāta pakalpojumus un cik lielā apmērā, lemj tā pati valsts vai pašvaldību iestāde, kuras lēmumam Jūs nepiekrītat. Savukārt, ja administratīvais process notiek tiesā, tad pēc cilvēka izteikta lūguma jurists vai advokāts bez maksas var tikt piešķirts pamatojoties uz tiesas (tiesneša) lēmuma. Šāda iespēja iedzīvotājiem ir kopš 2017.gada.

(Info: Ruta Siliņa, Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja, Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs, Tālr.: 67201416)

Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.