Apskatāma Andras Pelnas izstāde
Trešdiena, 04 marts 2020 11:14

A P AFISA Cirava1

     Māksliniece ANDRA PELNA ir liepājniece, dzimusi, augusi, mācījusies savā dzimtajā pilsētā Liepājā, pēc profesijas keramiķe, kas jau 30 gadus glezno ar eļļas krāsām, veido kolāžas, strādā ar papīra plastu, veidojot telpiskus dekorus un apgleznojot tos.

     Gadu gaitā ir bijušas daudzas personālizstādes gan Liepājā, Rīgā, Kuldīgā, Aizputes novadā un citās Latvijas vietās, kā arī Zviedrijā un Lietuvā. Pēdējos gadus piedalījusies arī Liepājas Universitātes organizētajos Starptautiskajos mākslas simpozijos. Daudz gleznu, dekoru privātīpašumos gan Latvijā, gan ārpus tās.

     Blakus gleznošanai un mākslinieces – noformētājas darbam Liepājas Centrālajā Zinātniskajā bibliotēkā Andrai Pelnai mīļa nodarbe ir veidošana no papīra. Ir vadītas bērnu un jauniešu studijas, kur mācīta papīra veidošanas māksla, atklāti papīra veidošanas noslēpumi arī Liepājas reģiona vizuālās mākslas skolotājiem.

     Anda ir māksliniece, kura iedvesmu smeļas no sīkiem ikdienas priekiem, no cilvēku smaidiem, labsirdības un atsaucības. Cīravā apskatāmā izstāde “ Dvēseles mieram un baltajam sniegam” ir tapusi pagājuša gada nogalē, gaidot baltos Ziemassvētkus gan dabā, gan cilvēku dvēselēs. Tie ir vienpadsmit neparasti kolāžas tehnikā veidoti darbi, pa kuriem pati mākslinieces saka: “Tos vieno manas idejas, mans roku pieskāriens, mans otas triepiens. Es joprojām esmu meklējumos, un tas man šķiet interesanti, iespējas mūsdienu mākslas pasaulē taču ir tik daudz!”.
       Izstāde Cīravas pagasta pārvaldes zālē apskatāma no 7. marta līdz 4. aprīlim bibliotēkas darba laikā.

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads