Ventspils muzejs deponējis priekšmetus Aizputes novadpētniecības muzeja topošai pamatekspozīcijai
Trešdiena, 08 janvāris 2020 13:14

deponejums Ventsp Aizp


Aizputes Novadpētniecības muzeja jaunajā ekspozīcijā „Aizputes vēsture laikmetu griežos” būs redzami priekšmeti arī no Ventspils muzeja. Ventspils muzejs deponējis vairākus arheoloģiskos un Otrā pasaules kara laikā lietotus krājuma priekšmetus Aizputes novadpētniecības muzejam topošās pamatekspozīcijas iekārtošanai. Ekspozīcijai izvēlēti tādi arheoloģiskie priekšmeti kā saktas, josta, gredzeni, u.c., savukārt no Otrā pasaules kara priekšmetiem deponēti nelieli priekšmeti tādi kā ķemmīte, karote un kārbiņa.
Muzeju savstarpējā sadarbība ļauj ekspozīcijas veidot pilnasinīgākas un spilgtākas, tāpēc bieži vien muzeji savstarpēji sadarbojoties deponē krājuma priekšmetus citam muzejam. Ventspils muzejam kā reģionālajam muzejam ir bagātīgs krājums, kas ietver sevī dažādu laiku priekšmetus un nodrošina to daudzveidību un sniedz iespējas arī atrast atbilstošo deponēšanai.

Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja izsaka pateicīby Ventspils muzeja kolēģiem par deponētajiem priekšmetiem Aizputes muzeja jaunajai ekspozīcijai, sakot, ka "tas ir labs Kurzemes muzeju sadarbības piemērs".

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads