Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam 2019 – aizputniecei Līvijai Jansonei!
Sestdiena, 21 decembris 2019 00:00

Livija Jansone

3.decembrī Nacionālajā bibliotēkā notika Tiesībsarga gada balvas pasniegšana, kur nominācijā “Izglītotājs” galvenā balva tika piešķirta aizputniecei Līvijai Jansonei, Montesori pedagoģijas ieviesējai un realizētājai Aizputē.

"Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam" notiek jau piekto reizi pateicoties ciešai triju partneru sadarbībai - Tiesībsarga birojam Invalīdu un viņu draugu apvienībai "Apeirons" un Latvijas nacionālajai bibliotēkai. Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits - 57 pieteikumi: 40 kategorijā "Individuālais sniegums" un 17 kategorijā "NVO". Žūrijas sastāvā bija Tiesībsargs Juris Jansons, Anda Lamaša, LNB Direktora vietniece, Pakalpojumu departamenta direktore, Ivars Balodis, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” vadītājs, Aidis Tomsons, Latvijas Radio 1 raidījumu vadītājs un žurnālists, Baiba Sipeniece, ētera personība, Ilze Rudzīte, Latvijas Pašvaldību savienības Padomniece veselības un sociālajos jautājumos, Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs.

“Tiesībsarga balva ir vērtīgāka par “Latvijas lepnumu”, tāpēc, manuprāt, mums ir iemesls lepoties un priecāties līdzi ar balvas ieguvēju, “ uzskata aizputniece Liene Zīlīte “No sirds apsveicu Līviju, ļoti, ļoti priecājos un lepojos! Viņa ir cilvēks, kurš ar cieņu un mīlestību tic katram savā ceļā satiktajam bērnam. Līvijai ir neticama enerģija, pārdabiska spēja ticēt labajam līdz galam un ideālu pasaules ieviešana reālistiskajā veidolā. Tāda viņa ir!”

Pašai Līvijai Jansonei tas esot bija negaidīts un liels pārsteigums, kad 3.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas zālē saņēmusi Tiesībsarga biroja piešķirto Gada balvu nominācijā “Izglītotājs”, par ieguldījumu pārstāvot personas ar invaliditāti (šajā gadījumā bērnus un viņu vecākus), viņu tiesības un intereses. “Zīmīgi, ka šogad aprit arī 15 gadi, kopš Aizputē “Montessori darbnīcā” sākām pielietot attīstošo un atveseļojošo Montessori pedagoģijas metodi. Viens no pirmajiem mūsu audzēkņiem ir uzsācis studijas Liepājas Universitātē. Lielākā daļa bērnu sekmīgi mācās vispārizglītojošās skolās, vairāki savas spējas izkopj arī mūzikas, mākslas un sporta skolā. Mūsu valsts nākotne ir mūsu bērnos. Dosim bērniem iespējas un atbalstu, un viņi parādīs savas spējas,” uzskata un iedrošina pati balvas saņēmēja, un novēl visiem siltus un priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu jauno gadu! “Esmu gatava ar pilnu sparu turpināt iesākto! Paldies!”

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads