Atklāj mākslas un dzejas kopizstādi
Otrdiena, 22 oktobris 2019 14:32

dzeja un māksla

22.oktobrī plkst. 16.00 Cīravas bibliotēkas zālē izstādes “Māksla un Dzeja” atklāšanas pasākums, tikšanās ar Liepājas mākslinieku biedrības "MĀKSLAS KOLĒĢI" dalībniekiem.

"Šajā rudenī Cīravas bibliotēka Dzejas dienu noskaņās dzīvo jau mēnesi. Dzejnieku radītie panti savu vietu ir atraduši bibliotēkas telpu dažādās vietās, Mežaparka pastaigu taku āra lasītavās, noslēpušies lielajā dzejas kastē, kurā skolas bērni cītīgi meklējuši savus dzejolīšus dažādiem radošiem darbiem. Jauniešiem 2.oktobrī vēl gaidāma īpaša tikšanās ar Liepājas dzejnieci Lindu Skrandu – dzejas klausīšanās, dzejas radīšana un rakstīšana. Dzejas dienas Cīravā noslēgsies   22.oktobra pēcpusdienā, kad bibliotēkas izstāžu zālē paredzēts izstādes “Māksla un Dzeja” atklāšanas pasākums.

Septembrī izstāde tika atvērta Liepājā, tirdzniecības namā “Kurzeme” kā veltījums liepājniekiem Dzejas dienās. Tas ir mākslinieku biedrības "MĀKSLAS KOLĒĢI" sadarbības projekts ar Liepājas dzejniekiem. Izstādes vadmotīvs ir dzejas un mākslas mijiedarbība. Pēc Liepājas dzejnieku ierosinājuma un mākslinieku piekrišanas radīt mākslas darbus, izstāde tapusi iespaidojoties no autoru dotajiem dzejoļiem.
Dzejoļus dāvināja biedrībai "MĀKSLAS KOLĒĢI" piecu gadu jubilejā Liepājas populārākie dzejnieki – Gundega Rezevska, Sandra Vensko, Ādolfs Gaujietis, Dzintra Zorgevica, Dzintra Šmite, Antra Siliņa, Evija Zāģere, Rasma Jonase, Gunita Lagzdiņa, Gunita Boka, Inga Audere, Normunds Frīdmanis, Aleksandrs Junelains, Daiga Kadeģe, Irma Markopa un Valentīns. Vēl māksliniekiem tapa darbi no dzejas, kuru sarakstījuši Gunta Šnipke, Jana Egle un Edvīns Tauriņš. Ar lielu aizrautību un ieinteresētību, pārlasot izvēloties dzejoļus, mākslinieki gatavoja jaunus darbus vai piemeklēja jau iepriekš tapušus.
Izstādē piedalās 14 mākslinieki - Irina Tīre, Ilze Eniņa, Brigita Pomerante, Liene Eltermane, Ilze Karlsone, Ilze Akselrode, Andris Millers, Jānis Judins, Anželika Vilsone, Pauls Spridzāns, Renārs Šliseris, Laine Kinstlere, Kristīna Gundarina un Ilze Pāvelsone, kuri dzeju ir attēlojuši pēc savām izjūtām, kompozīcijas un krāsām savos mākslas darbos.

Aicinām cīravniekus 22.oktobrī plkst. 16.00 uz izstādes “Māksla un Dzeja” atklāšanas pasākumu un tikšanos ar Liepājas māksliniekiem, lai kopīgi izbaudītu dzejas un mākslas neparasto mijiedarbību."

Izstāde apskatāma līdz 30.novembrim.

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads