FIlmu un sarunu vakars jauniešiem
Otrdiena, 01 oktobris 2019 08:37

filmas un sarunas

2019. gada 2. oktobrī plkst. 20:00 Aizputes jauniešu centrā "Ideju māja" norisināsies Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekta Youth For #lesswaste ietvaros rīkots filmu un sarunu vakars.

Youth For #lesswaste ir Erasmus+ atbalstīts projekts, kur jaunieši no Latvijas, Lielbritānijas un Norvēģijas dodas ar divriteņiem no Olaines līdz Liepājai, lai viens no otra mācītos personīgo kompetenču attīstību, publisku pasākumu organizēšanu un apspriestu atkritumu samazināšanas iespējas un metodes dažādās valstīs.

Vakara gaitā būs iespēja ar projekta dalībniekiem parunāt par projektu veidošanu, dalību tajos, kā arī par jebkuru aktuālu tēmu. Tiks izrādīta dokumentālā filma "Before the flood", kuras laikā droši varēs cienāties ar sagādātajām uzkodām un tēju.

Samazināt atkritumus, izaicināt sevi, pilnveidot savas kompetences, mācīties vienam no otra. Ar šādu noskaņu kājās, prātā un pedāļos vairāk nekā 230 km velobraucienam no Olaines līdz Liepājai gatavojas jaunieši no Lielbritānijas, Norvēģijas un Latvijas. Jauniešu apmaiņas projekts “Youth For #LessWaste” ar programmas “Erasmus+ Jaunatne darbībā” atbalstu norisināsies no 27. septembra līdz 5. oktobrim, ceļojot no Olaines līdz Liepājai.

Projekts tiek īstenots ar mērķi jauniešiem pilnveidot kompetences, prasmes un zināšanas - prezentēšanas prasmi, plānošanu, sadarbību, projektu vadību, orientēšanos, fizisko sagatavotību un citas. Jaunieši arī aktīvi pievēršas saasinātajai piesārņojuma un klimata pārmaiņu problēmai, izmantojot neformālās izglītības principus. Jaunieši aicina uz diskusiju un mēģina risināt saasināto jautājumu arī ar citām sabiedrības grupām - izvēloties naktsmājas, videi draudzīgākus ēdināšanas risinājumus, mazinot projekta aktivitātēs patērētos papīra un citus resursus.

Jauniešu grupa viesosies Olainē, Jelgavā, Dobelē, Aizupes pamatskolā, Jaunpilī, Saldū, Skrundā, Aizputē, Liepājā un Rīgā. Aizputē 2. oktobra vakarā jaunieši aicinās citus uz filmu un sarunu vakaru, savukārt Liepājā 4. oktobra vakarā - uz plašāku pasākumu ar “Dzīvo bibliotēku”, filmu stūrīti, informāciju par Erasmus+: Jaunatne darbībā iespējām un citām aktivitātēm.

Seko līdzi projekta aktivitātēm Youth For #LessWaste Facebook un Instagram un sazinies ar mums!

Projektu īsteno Olaines novada jauniešu biedrība “Māk-onis” kopā ar organizāciju “Rethink Youth!” (Lielbritānija) un Ovre Eiker pašvaldību (Norvēģija). Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads