Atvērto durvju dienas Aizputes ūdenstornī un Cīravas kultūŗas dzirnavās
Ceturtdiena, 19 septembris 2019 10:58

2019 WE kolaza 2019 titullapa LV

No 28.-29. septembrim Weekend Tours pasākuma ietvaros izmanto iespēju Aizputi apskatīt rudenīgās nokrāsās Aizputes ūdenstornī, kā arī paviesoties Cīravas kultūras dzirnavās.

Nedēļas nogalē apmeklētājiem būs pieejami unikāli industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā - Vidzemē, Kurzemē, Rīgas reģionā, kā arī Rietum- un Dienvidigaunijā. Industriālā mantojuma nedēļas nogale norisināsies jau otru gadu, sniedzot iespēju aplūkot arī tādus objektus, kuri ikdienā apmeklētājiem nav pieejami, kā arī daudzu objektu saimnieki piedāvās dažādas aktivitātes. Kopumā būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 40 objektus - bākas, dzirnavas, hidroelektrostacijas, ūdenstorņus un dzelzceļu objektus, kuri apvienoti jaunizveidotajā industriālā mantojuma maršrutā.

“Industriālais mantojums Latvijā un arī Eiropā kļūst par arvien populārāku tūrisma galamērķi. To apliecina arī mūsu industriālā mantojuma nedēļas nogaļu pasākumi pērnā gada septembrī un oktobrī, kad piecās nedēļas nogalēs 55 industriālā mantojuma objektus Latvijā un Igaunijā apmeklēja vairāk nekā 13 tūkstoši viesu. Tāpēc priecājos, ka kopīgi ar partneriem no Igaunijas projekta ietvaros esam ne tikai esam radījuši ceļvedi un maršrutu mūsu abu valstu industriālā mantojuma iepazīšanai, kā arī sadarbības tīklu starp objektu saimniekiem un arī atjaunojuši vai pilnveidojuši pašus objektus, tādējādi saglabājot šo vēsturisko bagātību. Ar šīm nedēļas nogalēm mēs nodrošināsim pēctecību un industriālā mantojuma nišu tūrisma klāstā”, stāsta Jana Kalve, Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja.

Ar Industriālā mantojuma nedēļas nogales norisi 27. – 29.septembrī, pilnu objektu sarakstu, kā arī dažādo aktivitāšu programmu var iepazīties industrialheritage.travel mājas lapā.

Industriālais mantojums ir celtnes un ēkas, kas līdz ar tehnoloģiju un nozaru attīstību kļuvušas nevajadzīgas un līdz ar to neizmantotas. Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības projekta ietvaros pilnīgi jaunu dzīvi ir guvuši vairāki industriālā mantojuma objekti - Zilākalna tornis, Alatskivi kalte, Aizputes ūdenstornis, Airītes stacija, Baložu dzelzceļš, Kuldīgas industriālā mantojuma tornis, Jaunpils dzirnavas, kā arī Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklis. Tāpat projekta ietvaros ir arī izstrādāts unikāls tūrisma maršruts, kas apvieno ne tikai visus projektā iesaistītos 25 objektus, bet arī citas industriālā mantojuma apskates vietas – kopā vairāk kā 80 objektus Latvijā un Igaunijā.

Sestdien 28. septembrī notiks alpīnisma pasākums- nokāpšana no 18m augstuma. Darbosies dzīvās rindas princips; Lai nokāptu: Jāģērbj piemēroti apavi un pieguļošs apģērbs. Garie mati nevar būt vaļēji. Rotas pirms kāpiena ir jānoņem. Apģērba kabatas - tukšas.

Sestdien, 28. septembrī: Tornis atvērts no plkst. 12:00 – 17:00.

  • 12:00 – 16:30 – Nokāpšana pa ūdenstorņa sienu no 18 m augstuma sadarbībā ar biedrību "AlpinSolutions". Nolaišanās pret ziedojumiem: 5 EUR.

Svētdien, 29. septembrī: Tornis atvērts no plkst. 12:00 – 16:00.

Kāpiens ūdenstornī kā ierasts - 1 EUR no cilvēka.

Pasākumus organizē Aizputes novada Tūrisma informācijas centrs. Tālrunis: 28617307

 

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads