Aicina uz “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu 2019” noslēguma pasākumu Apriķos
Trešdiena, 18 septembris 2019 10:45

41502774 698797710518679 5250268194152644608 o
 

Jau piekto gadu Eiropas kultūras mantojuma dienas Kurzemes pusē iezīmējas arī kopainā ar Dzejas dienām un dzejas lasījumiem dievnamos. “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienas 2019” Kurzemē šogad sākās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, turpinājās Alsungā, svētdien notiks Jaunpilī un Lestenē.   Gaismas, skaņas un dzejas lasījumi – performance   “VERTIKĀLE V” svētdienas vakarā notiks Apriķos.  
Apriķu  evaņģēliski luteriskā baznīcā  22. septembrī plkst.21:00 notiks “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienas 2019”   noslēguma pasākums.


 “VERTIKĀLE V” saturs un atslēgvārds šogad  ir dievkalpojums, programma veidota kā vairāku mākslu saplūsme, iekšējs pārdzīvojums, meditācija.  Jau svētdienas pēcpusdienā gaismotāji  mākslinieki dosies uz baznīcu, lai radītu noskaņu vakara notikumam, bet mūziķi un radošā dzejas grupa KIP  klausītājus, skatītājus un draudzes ļaudis aicina piepulcēties pasākuma norisei deviņos vakarā. Apriķu dievnams ir viena no skaistākajām Kurzemes, kā arī Eiropas sakrālās mākslas pērlēm, tādēļ dievkalpojuma tēma izvēlēta kā vienojošs elements tekstam un mūzikai, vārdos un mūzikā ilustrēta dievkalpojuma norises gaita, dziedājumos un tekstos ietverts katra personīgais skatījums uz garīgo, meklējumi mūzikā un gleznās.
Vakaru dievnamā kā  kopdarbu veidojuši dzejnieki Laura Andersone, Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, māksliniece Agnese Rudzīte, bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, kurš  ar vijoles solo ievadīs pasākumu dievnamā. Garīgos un meditatīvos dziedājumus varēs noklausīties divu mūziķu -  Ievas Tālbergas un Diānas Jansones (Schola Trinitatis) izpildījumā.  Visi, kurus interesē Apriķu dievnams un performance tajā, svētdienas vakarā aicināti ierasties, kā arī piedalīties nakts kopīgā lūgšanā un noklausīties Pāvila Brūvera sprediķi. Pasākuma laikā dievnama iekštelpas būs izgaismotas, krāsu spektrs veidos tumsas un gaismas saspēli. Svētdienas vakarā ar gaismas spēli, dziedājumiem un dzejas lasījumiem  “VERTIKĀLE V” šogad  noslēgsies Apriķos.

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads