Zaļo ideju RE!STRĀDE Aizputē
Trešdiena, 11 septembris 2019 13:34

WEB  ReStrāde

Jau vairākus gadus Aizputē par tradīciju kļuvusi Āboļošana, kas ir mākslinieku rezidenču centra SERDE ikgadējs sezonas noslēguma pasākums, vienkopus pulcējot gan rezidenču centrā dzīvojošos māksliniekus, gan dažādu amatu meistarus. Šogad Āboļošana notiks 14.septembrī no plkst. 10:00 līdz 13:00 un tajā piedalīsies arī biedrība “Dzīvo Zaļāk!”, īstenojot projektu “Zaļo ideju Re!Strāde” jeb praktiski izglītojošu vides izglītības pasākumu par atbildīgu pārtikas patēriņu un ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu.

Vides akcija “Zaļo ideju Re!Strāde” tiek īstenota ar mērķi veicināt Liepājas reģiona sabiedrības apziņas maiņu, lai panāktu ilgtspējīgu resursu izmantošanu un videi draudzīgu paradumu ieviešanu ikdienā.

Paralēli Āboļošanas ierastajiem pasākumiem biedrība “Dzīvo Zaļāk!” sadarbībā ar Liepājas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru SIA “Liepājas RAS” piedāvās aktivitātes par atkritumu samazināšanu un šķirošanu, savukārt biedrība “Zaļā brīvība” stāstīs par atbildīgu pārtikas patēriņu un aicinās visus iesaistīties DiskoZupas gatavošanā.

DiskoZupa ir starptautiska kustība, kas radusies Vācijā, un šogad īstenota arī Latvijā, sarunu festivāla “LAMPA” laikā. DiskoZupas pamatprincips ir kopīgi pagatavot un nobaudīt lielisku maltīti no augļiem un dārzeņiem, kas citādi tiktu izmesti atkritumos. Piemēram, produkti no pērnās ražas, tādi, kas pavītuši vai neatbilst tirdzniecības standartiem. DiskoZupas solidārajā un dzīvespriecīgajā piedzīvojumā visi iesaistās tā, kā pašiem patīk:
pētot un šķirojot, kas no pieejamās pārtikas vēl derīgs ēdiena gatavošanai, kopīgi tīrot un gatavojot – mizojot un kapājot, miksējot un vārot kārdinošu ēdienu, ko kopā arī degustē un dalās ar citiem. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi savus produktus zupai, kā arī kādu bļodiņu un karotīti. Būs laipni gaidīts ikviens!

Šis būs jau otrais pasākums projekta “Zaļo ideju Re!Strāde” ietvaros. Pirmais tikai aizvadīts 5.septembrī atkritumu poligonā “Ķīvītes”, kur interesenti varēja vairāk uzzināt par atkritumu apsaimniekošanu Liepājas reģionā, gūt pieredzi resursu otrreizējā izmantošanā un mācīties darināt iepirkuma tīkliņus kopā ar Anitru Toomu.

Projekta noslēguma pasākums plānots 28.septembrī Pētertirgū, Miķeļdienas gadatirgus laikā, kad būs iespēja gan uzzināt visu par bezatkritumu dzīvesveidu, iespējām samazināt savu ietekmi uz vidi, gan pašiem iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās.

Vairāk informācijas: ej.uz/restrade, facebook.com/LiepajasRas

Nosaukums “Zaļo ideju RE!Strāde” veidots kā dažādu terminu apkopojums, simbolizējot:

-        RE! uzmanību, ieskatīties, kas šeit notiek!

-        Samazini, lieto atkārtoti, nodod pārstrādei (no angļu val. Reduce, Reuse, Recycle)

-        Strāde - darbošanos un aktīvu iesaistīšanos

-        Estrāde vieta, kur notiek uzstāšanās un priekšnesumi

Projektu organizē: Biedrība “Dzīvo Zaļāk!”

Sadarbībā ar: SIA “ Liepājas RAS”, biedrību “Serde”, SIA “ Liepājas Pētertirgus”, biedrību “Zaļā Brīvība” , biedrību “Zero Waste Latvija” , “Seek the Simple”, Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūru “Liepājas sabiedriskais transports”

Atbalsta: Latvijas vides aizsardzības fonds

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads