Mūžībā devies Ivars Silārs
Otrdiena, 03 septembris 2019 09:27

IMG 664 I

In memoriam

Vasaras pēdējā mēneša izskaņā, Mūžībā devies ārsts, politiķis un bijušais Latvijas vēstnieks Izraēlā - Ivars Silārs. Dzimis 1938.gada 28. aprīlī Aizputē, te audzis un skolojies, viņš pēc Rīgas Medicīnas institūta Vispārējās ārstniecības fakultātes absolvēšanas 1962. gadā, savas darba gaitas kā ārsts uzsāka dzimtās pilsētas slimnīcā. Vēlāk dzīves līkloči viņu aizveda uz Jūrmalu un Rīgu.

Lai gan mūža lielākā daļa pavadīta Rīgā, viņš joprojām sevi dēvēja par Rīgā mītošu aizputnieku, un šo garīgo saikni ar dzimto pilsētu apliecināja ne tikai vārdos, bet arī darbos. Kā mūžīgs apliecinājums viņa piederībai jaukajai, gleznainajai Kurzemes mazpilsētai Tebras upes krastos būs Ivara Silāra dzimtajai pilsētai veltītā grāmata “Aizpute. Pagātne un tagadne” un virtuālais ceļvedis Aizputes pagātnē - “Pastaiga pa Aizputi pirms 100 gadiem un šodien” Aizputes novadpētniecības muzeja mājas lapā. 2014.gadā I. Silārs apbalvots ar Aizputes novada Goda rakstu par ieguldījumu Aizputes novada atpazīstamībā, Aizputes novada pozitīva tēla veidošanā.

Dziļa līdzjūtība I. Silāra piederīgajiem.

Lai viņa Dvēselei gaišs ceļš uz Mūžību!

 

Jolanta Berga
Aizputes novadpētniecības muzeja-TIP vadītāja

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads