Aizvadīta pirmā Vēsturisko dārzu diena novadā un Latvijā
Otrdiena, 09 jūlijs 2019 13:40

Vest darzu d Apriki

6. - 7. jūlijā pirmo reizi vairāk nekā 20 Latvijas pilīs un muižās notika Vēsturisko dārzu dienas, kurās piedalījās arī trīs Aizputes novada muižas – Apriķu, Kazdangas un Dzērves muižas ar parkiem.

Sestdien novadu lutināja saule, tāpēc pasākumi varēja noritēt bez šķēršļiem. Aina Cērmane, Apriķu muzeja vadītāja stāsta, ka apmeklētāji bijuši pulka: “Guvām prieku gan dvēselei - baudot liepziedu dzērienu ar medus maizīti, gan spēku no varenajiem Apriķu muižas parka kokiem, ziediem un mākslas, radoši darbojoties un priecējot acis.”

Savukārt, Dzērves muižā interesentiem tika piedāvāta iespēja piedalīties interaktīvā un izzinošā pastaigā, kuras laikā viņi ne tikai uzzināja interesantus faktus par angļu stila parka plānojumu un muižas vēsturi, bet arī paši varēja izmēģināt spēkus dažādās praktiskās darbībās: pareizi izmērīt koka apkārtmēru, no atsevišķam detaļām salikt bišu stropu, pazīt parkā dzīvojošo putnu balsis. Jautrus mirkļus esot sagādājušas sacensības ķiršu kauliņu tālspļaušanā.

Dzērvenieki uz Vēsturisko dārzu dienām bija uzaicinājuši Dr. biol. Jurģi Šubu, lai viņš interesentiem pastāstītu par Latvijā sastopamajām sikpārņu sugām, to dzīves veidu, jo muižas vecais parks ir labvēlīga dzīves vieta ļoti savdabīgiem zīdītāju klases pārstāvjiem - sikspārņiem, kurus var novērot tikai, iestājoties krēslai. “Noslēpumaina un aizraujoša bija pastaiga pa naksnīgā parka takām, ik pa brīdim pamanot virs galvas kādu lidoni, kura atrašanas vietu zinātnieks jau iepriekš fiksēja ar speciālu aparātu, kas uztver sikspārņu raidītos ultraskaņas signālus,” stāsta pasākuma organizatore Vita Valdmane. Apmeklētāji varēja arī apskatīt senās kungu mājas iekštelpas, kur tagad saimnieko Dzērves pamatskolas kolektīvs, un kamīnzālē zem vecajām pagraba ķieģeļu velvēm mieloties ar vietējās saimniecībās tapušajiem lauku labumiem: maizi, medu un pienu.

Dienas noslēgumā visus novadniekus uz Vēsturisko parku dienu koncertu aicināja Kazdangas pils, kur uz pils balkona uzstājās divpadsmit dalībnieki – talantīgi novadnieki. “Skanējusi visa Kazdanga!” priecājas vietējie iedzīvotāji.

 
Aizputes novada dome 2019 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads