Aicina uz Vēsturisko dārzu dienu Kazdangā un Cīravā
Otrdiena, 25 jūnijs 2019 09:58

LPMA VDD FB post

Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina uz pirmajām vēsturisko dārzu dienām. Jūlija pirmās nedēļas nogalē divdesmit četri asociācijas biedri piedāvās ikvienam interesentam kopā ar lietpratējiem no jauna vai pamatīgāk iepazīt muižu zaļo rotu un aizraujoši pavadīt laiku gan piļu un muižu dārzos un parkos, gan senatnīgajās iekštelpās.

Vēsturiskie dārzi un parki ir bijuši visās Latvijas muižās un šodien to liktenis ir līdzīgs pašām muižām. Liela daļa no tiem nav atpazīstami, daļa zudusi, bet ir dārzi un parki, kas tiek pētīti,  ir jau izpēti  un tiek atjaunoti. Ir arī dārzi un parki, kas tiek kopti un uzturēti tādi, kādi tie ir.
Vēsturisks dārzs un parks ir muižas kompleksa neatņemama sastāvdaļa, kas par muižas īpašniekiem, vēsturi un mūsdienām stāsta reizēm pat vairāk nekā dižās pilis un kungu mājas.

Aizputes novadā šajās dienās piedalās Kazdanga un Cīrava - 6.jūlijā.

Kazdangas programma:

10:00 ekskursija pa pili

11:00 pastaiga pa pils taku. Īpašie un daudzveidīgie koki muižas parkā.

13:00 lekcija. Pieredzējis dārzkopis dalīsies savā pieredzē košumdārza izveidē.

14:30 pastaiga pa muižas parka daļu pie Dzirnezera. Interesantie koki un savdabīgais muižas parka ainavas.

Kontaktpersona: Kristīne Vītola. Kazdangas tūrisma informācijas punkta vadītāja. Tālr. 29103813.E-pasts – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēc Kazdangas apmeklējuma vakarpusē var doties uz Cīravu - Dzērves muižas parku:

19:00-21:30 Interaktīva un izzinoša pastaiga pa Dzērves muižas parku.

21:30-23:00 Iespēja vērot un iepazīt muižas parka iemītnieku dzīvi naktīs.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās: 26573105, 26305854

 
Aizputes novada dome 2020 . Visas tiesības aizsargātas.
Telefons: 63448188, fakss: 63459148
Aizputes Novads